17. 9. 2018

WU17: Výhra v Irsku i podruhé

Reprezentační tým žen do 17 let zvládl i odvetu přípravného utkání v Irsku. Po sobotní výhře 1:0 mladé Češky v pondělí zvítězily 2:0. 

Stejně jako v prvním duelu na ostrovech se podařilo českému týmu vyhrát, svěřenkyně trenéra Matejky se dokázaly prosadit v závěru obou poločasů. Před přestávkou otevřela brankový účet Polcarová, deset minut před koncem přidala druhou branku Marcinková.

Generálka na kvalifikaci ME tedy svěřenkyním trenéra Milana Matejky vyšla, v polovině října je v Dánsku čekají postupně duely s Faerskými ostrovy, Ukrajinou a domácím výběrem.

„Do odvety jsme vstoupili opět aktivně, se snahou vytvořit si kombinací po zemi brankové příležitosti. S jejich počtem jsem stále nespokojen, i když ke zlepšení určitě došlo a před přestávkou jsme po jedné z nich šli do vedení. Druhý poločas se kvůli silnému větru, který foukal soupeři do zad, změnil na souboje ve středu hřiště. Soupeř hru vyrovnal a hrozil ze standardních situací. Byla to ale Marcinková, která po rohovém kopu potvrdila vítězství,“ konstatoval po vítězné odvetě v Irsku trenér Milan Matejka.

Přípravné utkání žen do 17 let:

Irsko – ČR 0:2 (0:1)

Branky: 38. Polcarová, 80. Marcinková
Sestava ČR: Bidlová (46. Fojtíková) – Buryánová (65. Ajazi), Kadlecová, Jelínková, Sováková A. – Neradová, Sováková N., Polcarová (60. Holá) – Polášková (46. Paulenová, 65. Junková), Hilbertová (86. Furiková), Marcinková