29. 8. 2016

WU18: Výhry Sparty, Slovácka, Pardubic a Dukly

Třetí kolo 1. ligy dorostenek je již historií, o víkendu porazilo Slovácko Slavii 6:0, Sparta v souboji o první příčku předčila Plzeň, ve východočeském derby slavily Pardubice v Hradci a Dukla si připsala první výhru v soutěži proti Zbrojovce.

Ve Starém Městě byla k vidění první červená karta sezóny, dostala ji už v 16. minutě záložnice hostů Čiperová. Úvodní gól Slovácka obstarala krásnou dalekonosnou ranou do šibenice Klímová, druhý vstřelila po přihrávce od Stařinské Krištofová a po rohovém kopu Příkaské zvýšila již na 3:0 hlavičkou opět domácí stoperka Klímová.

Ve druhém poločase se dalekonosnou ranou prezentovala i slávistka Kopčová, brankářka Lipková ale stačila míč vyrazit. A tak přidalo další gól Slovácko - nedůraz ve slávistické obraně potrestala Příkaská.

Na 5:0 zvyšovala po závaru v malém vápně Stařinská, poslední gól padl opět po dalším závaru, autorkou byla Illéšová. Slovácko se o skóre posunulo před Plzeň na druhou příčku, Slavia se propadla do druhé poloviny tabulky.

1. FC Slovácko - SK Slavia Praha 6:0 (3:0)
statistiky utkání

V souboji dvou dosud 100% úspěšných celků se domácí rychle ujaly náskoku, sparťanka Cvrčková se prosadila dvakrát během úvodních osmi minut. Do poločasu pak ještě navýšila vedení Khýrová, která se trefila přímo z rohového kopu. Na její branku odpověděla po chybě obrany snížením Šlajsová.

I druhý poločas vyhrála Sparta 3:1 - gól vstřelily opět Khýrová, dále se trefila Bohatová a kapitánka Kavalová, za Plzeň podruhé v zápase skórovala Šlajsová, která má tak ze tří zápasů bilanci osmi vstřelených branek a dál vévodí tabulce střelkyň. Sparta se osamostatnila na prvním místě ligové tabulky.

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 6:2 (3:1)

Svěřenkyně trenérky Evy Šmeralové si díky brankám Vrabcové a Reinberkové připsaly první výhru v sezóně a přeskočily tak svého soupeře v tabulce. Zajímavostí je, že loni patřila východočeská derby Hradci, který vyhrál tři ze čtyř, tehdy v tom prvním na domácí půdě však také prohrál.

FC Hradec Králové - SK DFO Pardubice 0:2 (0:0)

Utkání v Rosicích u Brna sledovala nejvyšší návštěva kola - 62 diváků. První poločas skončil bez branek, v tom druhém se třikrát prosadily Duklačky, jmenovitě Houbová, Soukupová a z penalty Kožíšková. Dukla tak mohla slavit svou historicky první výhru v první lize dorostenek.

Obrana Pražanek je nejlepší v lize, brankářka Frolíková vychytala už druhé čisté konto v letošním ročníku. Brňanky zažívají mizerný vstup do sezóny. Prohrály i svůj třetí zápas, navíc stále čekají na první vstřelený gól.

FC Zbrojovka Brno – FK Dukla Praha 0:3 (0:0)

Autor: Tomáš Kafka