9. 12. 2021

WU19 a WU17: Los 2. kola kvalifikace ME 2022

Čtvrteční odpoledne patřilo losování druhého kola kvalifikace ME 2022 v kategorii žen do devatenácti a do sedmnácti let. Tým WU19 se chystá na domácí šampionát a postup má zajištěn, hráčky WU17 se musí o postup do Bosny a Hercegoviny poprat na jaře.

Od letošní sezony probíhá kvalifikace ME WU19 a WU17 v novém formátu, kdy jsou týmy rozděleny do dvou výkonnostních lig A a B. Oba české národní týmy se v těchto kategoriích nacházejí v Lize A, ve které si uchovaly příslušnost i v prvním kole kvalifikace, kdy se umístily na druhých příčkách ve svých skupinách.

Pro druhé kolo došlo k výměně posledních týmu z ligy A a vítězů z ligy B. Stejná výměna proběhne i po jarní části kvalifikace před další sezonou. Na ME 2022 postoupí sedm vítězů skupin z Ligy A, které doplní pořadatelská země. V kategorii WU19 pořádá finálový turnaj Česká republika a svěřenkyně trenéra Jana Navrátila tak mají postup zajištěný.

Reprezentační devatenáctka ve druhém kole kvalifikace poměří síly s Francií, Irskem a Řeckem. „Favoritem skupiny je jednoznačně Francie a myslím si, že bude i jedním z kandidátů na medailové pozice na finálovém turnaji. S ostatními soupeři se společně popereme o druhé a třetí místo ve skupině, které zajišťuje setrvání v Lize A i pro další sezonu. Irsko je velmi nebezpečný soupeř, který v prvním kole těsně podlehl Anglii a Švýcarsku. S Řeckem máme aktuální zkušenost z letošního záři, kdy jsme soupeřky na domácí půdě sice dvakrát porazili, ale Řekyně také ukázaly svoji kvalitu. Skupina je to tedy velice těžká, ale jako příprava na domácí EURO 2022 velmi dobrá. Na druhé kolo se budeme snažit co nejlépe připravit a těšíme se, jak budeme bojovat za Českou republiku,“ uvedl k losu trenér Jan Navrátil.

WU19 - Kvalifikace ME 2022, 2. kolo, Liga A, skupina A7

Francie
Česká republika
Irsko
Řecko
Miniturnaj proběhne v první polovině dubna 2022, o hostiteli nakonec musel rozhodnout los a pořádat jej bude Česká republika.
ME 2022 WU19 – Česká republika (27. 6. - 9. 7. 2022)

Mladší kolegyně zabojují o postup na ME se Španělskem, Maďarskem a Ukrajinou. „Čekají nás skvělí soupeři a opět velmi dobrá a rozmanitá konfrontace. Španělsko je v této kategorii top tým, v posledních pěti letech bylo na závěrečném turnaji třikrát ve finále, z toho jednou triumfovalo. To mluví za vše. Maďarsko je našemu stylu blízké, ročník 2005 se s ním setkal před dvěma lety na turnaji. Ukrajina je vyspělost, důraz a obrovská pracovitost. Jako vždy je třeba se připravovat dlouhodobě, kvalitně a ve spolupráci klubů s fotbalovou asociací. Věřím, že uděláme pro kvalitní výsledek vše,“ konstatoval trenér hráček do sedmnácti let Jaroslav Hynek.

WU17 - Kvalifikace ME 2022, 2. kolo, Liga A, skupina A2

Španělsko
Česká republika
Maďarsko
Ukrajina
Miniturnaj bude hostit v polovině března 2022 Maďarsko.
ME 2022 WU17 – Bosna a Hercegovina (3. - 15. 5. 2022)

foto: UEFA.com

Los druhého kola kvalifikace ME 2022 - WU19 a WU17

  • © UEFA.com
  • © UEFA.com
  • © UEFA.com
  • © UEFA.com