6. 4. 2019

WU19: Češky podlehly favorizovanému Německu

Ve druhém utkání elitní fáze kvalifikace poměřily mladé Češky síly s Německem, to bylo efektivnější a vyhrálo 5:0. Svěřenkyně trenéra Saňáka dlouho držely s favoritem krok, ale své příležitosti neproměnily.

Češky nastoupily v sestavě se dvěma změnami oproti prvnímu utkání, vykartovanou Novotnou nahradila Šlajsová, zraněnou Hrtánkovou Šrámková. Němky od úvodu ukazovaly svoji sílu v osobních soubojích a kvalitu práce s míčem. První šance ještě česká obrana odvrátila, v osmé minutě však nechala projít středem Nüskenovou a ta otevřela skóre.

Na druhé straně střílela Khýrová nad branku, německé hráčky v dalších střeleckých pokusech také nemířily přesně a dobré zákroky předváděla brankářka Lukášová. Po půlhodině hry dvakrát střílela Pochmanová, obrana však její pokusy zblokovala. Z následného rohu Dvořáková trefila tyčku a z dorážky střílela Sonntagová také pouze do brankové konstrukce.

I Němky mířily po rohovém kopu jen do tyče, a tak byl rozdíl skóre stále jen jednogólový. Český tým musel před pauzou střídat, zraněnou Liškovou, která zblokovala pokus Anyomiové, nahradila Ličmanová.

Po změna stran se však brzo prosadila střídající Martinezová a bylo to od dvě branky. Snížit mohla ve velké šanci Stašková, proti však byla domácí brankářka Willebrandtová. Následně Khýrová z rohového kopu zamířila opět pouze do tyče, střídající Hladíková svoji ránu poslala těsně nad břevno.

V poslední čtvrthodině bohužel přišly zbytečné branky v české síti. Němky proměnily dva přísné nařízené pokutové kopy za hru rukou, radovaly se Krumbiegelová a kapitánka Müllerová. Bohužel to nebylo ještě vše, čtyři minuty před koncem uzavřela stav utkání na 5:0 Martinezová.

Český tým musel i ve druhém poločase nuceně střídat, když hřiště opustila Machutková, po závěrečném hvizdu pocítila nevolnost Stašková, což byl následek nepříjemném střetu hlav ze závěru prvního poločasu. Česká útočnice přečká noc v nemocnici na pozorování.

„Je to moc krutý výsledek, který neodpovídá vůbec tomu, jak jsme hrály a co jsme dnes proti Německu předvedly. Měly jsme i smůlu, tři tyčky a prostě ty šance neumíme dotáhnout až do konce. Navíc proti nám byly dvě penalty, které byly velmi přísné, je to škoda,“ uvedla po utkání česká kapitánka Eliška Sonntagová.

„Holky hrály tak jak jsme se domluvili a co jsme trénovali. Je to extrémně náročný styl hry. Dát Němkám tři tyče, neproměnit dvě velké šance s takovým týmem a inkasovat dvakrát z penalty je velká škoda. Výsledek je pro nás tvrdý, holky si zasloužily dát branku, nebylo by to tak kruté,“ hodnotil prohru trenér Jiří Saňák.

Elitní fáze kvalifikace ME WU19

Německo WU19 - Česká republika WU19 5:0 (1:0)

Branky: 49. a 86. Martinezová, 8. Nüskenová, 77. Krumbiegelová (pen.). 80. Müllerová
ŽK: 76. Machutková, 80. Sonntagová
Sestava ČR: Lukášová - Kotrčová, Lišková (45. Cvrčková), Sonntagová, Šrámková – Krejčířová (68. Machutková, 84. Ličmanová), Pochmanová, Khýrová (84. Pušková T.) – Dvořáková (59. Hladíková), Stašková, Šlajsová

Další program elitní fáze kvalifikace ME WU19, Německo -
UEFA.com
09.04. 12:00  Řecko – Česká republika (Luckenwalde)

Tabulka 1. kvalifikační skupiny
1. Německo   2   2 0 0 9:0 6
2. Česká republika   2   1 0 1 2:5 3
3. Rakousko   2   1 0 1 2:2 3
4. Řecko   2   0 0 2 0:6 0

Německo WU19 - Česká republika WU19 5:0 (6.4.2019, Elitní fáze kvalifikace ME, Německo)