7. 4. 2017

WU19: Češky remizovaly s Tureckem

V pátek odpoledne nastoupila reprezentace žen do 19 let k druhému utkání elitní fáze kvalifikace ME proti domácímu Turecku. Češky vedly, prohrávaly, nakonec však remizovaly se soupeřkami 2:2.

Trenér Vlachovský udělal v základní sestavě jednu změnu, místo zraněné Karasové nastoupila Kodadová a ta také otevřela v 9. minutě gólový účet utkání. Domácí celek však dokázal před přestávkou snížit, a po přestávce dokončit obrat. Obě branky Turecka vstřelila Civelek. Konečnou remízu 2:2 zajistila v nastaveném čase Skálová.

Ve druhém utkání porazila Anglie Dánsko 2:0, ostrovanky tak mají již jistý postup na ME a v pondělí budou posledním soupeřem českého výběru.

Bohužel jsme nevyhráli, i když hračky moc chtěly. Šancí bylo dost, do posledního utkání se musíme obejít kvůli zraněním a kartám bez tří hráček,“ uvedl po remíze trenér Vlachovský.

Česká republika - Turecko 2:2 (1:1)