23. 10. 2016

WU19: Dorostenky postupují z prvního místa

Reprezentace žen do 19 let sehrála v neděli závěrečné utkání první fáze kvalifikace ME, ve kterém mladé Češky remizovaly se Švýcarskem a postupují dál z prvního místa.

Oba celky měly před posledním utkáním na svém kontě šest bodů, když porazily slabé Chorvatsko s Estonskem, Češky však však díky lepšímu skóre figurovaly na první příčce tabulky.

V úvodu duelu měla dvě příležitosti Veselá, ale na brankářku Furrerovou si nepřišla, Na druhé straně zakončovala Lehmannová, v první šanci minula branku, ve 13. minutě bohužel brankářku Radovou překonala a poslala Švýcarsko do vedení.

Češky však dokázaly rychle zareagovat a ve 20. minutě vyrovnala na 1:1 Denisa Veselá. O čtyři minuty mířila přesně Markéta Klímová a Češky vedly. Po půl hodině hry bylo opět srovnáno, když na 2:2 vyrovnala Mégrozová. Následně mohla opět otočit skóre Lehmanová, ale Radová předvedla dobrý zákrok, překonat ji nedokázala ano Hotiová. Bohužel do šaten šly s jednobrankovou výhodou Švýcarky, když se trefila Reutelerová – 2:3.

Do druhého dějství nahradila Vojtkovou Krištofová a do první šance se dostaly soupeřky. Radová však střelu Reutelerové vyrazila na rohový kop. Česká brankářka byla úspěšná i v 56. minutě proti zakončení Mégrozové. Svěřenkyně trenéra Vlachovského dokázaly opět vyrovnat, na 3:3 dala v 60. minutě Kamila Dubcová.

Mladé Češky mohly jí do vedení, ale v 69. minutě si Molková nepřišla na švýcarskou brankářku, skóre se neměnilo ani po šanci Lehmannové, kterou na oplátku vychytala Radová. Velkou příležitost měla střelkyně třetího české gólu, ale po zakončení Kamily Dubcové se ozvala pouze konstrukce branky.

Češky šly za vítězstvím, dobrou příležitost měla 78. minutě Klímová, ale brankářku Furrerovou nepřekonala. I Švýcarky měly o tři minuty později příležitost ke skórování, Lehmannová naštěstí minula českou branku. V závěru mohla rozhodnout Molková či Lehmannová, ale branka již nepadla a nakonec utkání skončilo tedy remízou 3:3.

Češky vyhrály skupinu, i tak oba nedělní soupeři postupují do další fáze kvalifikace ME, jelikož postupuje deset nejlepších celků z druhého místa. Los Elitní fáze kvalifikace proběhne 11. listopadu ve švýcarském Nyonu.

Soupeřky potvrdily svou kvalitu, zvláště v prvním poločase nám jejich ofenzivní hráčky dělaly svou rychlostí velké problémy. Přestávka nám pomohla a druhá půle byla z naší strany velmi dobrá, zaslouženě jsme vyrovnali a měli šance na výhru. V poslední minutě nás podržela brankářka Radová, a tak utkání skončilo zaslouženou remízou,“ hodnotil utkání se Švýcarskem trenér českých dorostenek Petr Vlachovský.

Česká republika "WU19" - Švýcarsko "WU19" 3:3 (2:3)

1. fáze kvalifikace ME 2017, Tallinn (Estonsko)
Branky: 20. Veselá, 24. Klímová, 60. Dubcová K. - 13. Lehmannová, 31. Mégrozová, 41. Reutelerová
Rozhodčí: Moraisová (LUX) - De Cremerová (BEL), Kaivojová (EST)
ČR: Radová M. - Kavalová, Klímová, Čížková, Barnetová – Dubcová K., Janíková, Vojtková (46. Krištofová) – Veselá (58. Molková), Skálová, Karasová (86. Waltrová)