1. 3. 2017

WU19: Dorostenky remizovaly s Barcelonou

Dívčí reprezentace do 19 let sehrála v úterý večer na soustředění ve Španělsku první přípravný zápas. Se stejně starým výběrem Barcelony remizovaly svěřenkyně trenéra Vlachovského 1:1.  

V prvních dvaceti minutách nebylo k vidění příliš mnoho šancí, Barcelona však díky své typické hře měla balon více na svých kopačkách a postupně si začala vytvářet územní převahu. Ve 24. minutě bylo poprvé rušno před českou brankou, ale obrana nakonec dokázala nebezpečí odvrátit.


Naopak ve 32. minutě rozehrály mladé Češky rychlou akci, Dubcová se protáhla do pokutového území a zpětnou přihrávkou našla Kavalovou, která přesnou střelou poslala Češky do vedení. Barcelona po inkasované brance přidala ještě více na obrátkách, z čehož pramenilo o pět minut později vyrovnání, krásnou střelou se prosadila Anna Torradová.

Druhý poločas přinesl více šancí na obou stranách. Nejprve zahrozila Barcelona, ale brankářka Radová předvedla reflexivní zákrok na brankové čáře, v další šanci pak pomohlo českému týmu břevno. Naopak Češky hrozily z rychlých protiútoků, v dobrých pozicích se několikrát objevila Vojtková, a také Molková, ani jedna z šancí však brankou neskončila. Utkání tedy nakonec skončilo spravedlivou remízou.

„Barcelona se prezentovala typickým španělským fotbalem, naše defenzíva byla řádně prověřena, technika domácích hráček spojená s vířivým pohybem byla učebnicová. Prosadili jsme se po dobré akci z levé strany, soupeřky však krásnou střelou srovnaly. Do druhého poločasu jsme nastoupili s defenzivnějším pojetím a spoléhali na rychlé protiútoky. Ty se nám poměrně dařily a vypracovali jsme si i více šancí než domácí. V utkání jsme dali příležitost všem hráčkám, byl to pro nás všechny velký zážitek zahrát si v La Masii,“ hodnotil utkání se španělským velkoklubem trenér Vlachovský.

Hned ve středu čeká dorostenky další duel, od 15 hodin nastoupí proti Irsku.

Mezinárodní přípravné utkání WU19
FC Barcelona – Česká republika 1:1 (1:1)
Branky: 37. Anna Torrada - 32. Kavalová
ČR: Růžičková (45. Radová) – Barnetová, Klímová, Čížková, Krištofová (75. Kovaříková) – Janíková (75. Vojtková), Kavalová (60. Čiperová), Dubcová – Waltrová (45. Molková), Skálová (60. Ducháčková), Karasová (45. Příkaská)

Program reprezentace WU19 ve Španělsku:
01.03. 15:00 Česká republika – Irsko (Santa Susanna, ESP)
03.03. 15:00 Česká republika – Irsko (Santa Susanna, ESP)