4. 3. 2018

WU19 dotahovala, Anglie rozhodla o výhře v nastavení

Ve druhém utkání na španělském turnaji La Manga nastoupila reprezentace žen do 19 let v neděli proti Anglii. Tým bojuje s marodkou a trenér Vlachovský tak neměl k dispozici kádr v plné síle. Mladé Češky nakonec těsně prohrály.

Anglie v prvním zápase remizovala s USA 2:2 a úvod Češkám nevyšel, když hned z první akce inkasovaly po střele Cain z velkého vápna. Zanedlouho se dostaly do zakončení také svěřenkyně trenéra Vlachovského, Dubcové střela nebyla dostatečně razantní, Malatová však v 12. minutě mířila přesně a vyrovnala na 1:1.

Hra se odehrávala na polovině Češek, Angličanky podruhé skórovaly v 30. minutě střelou z dálky, přesně mířila Rayner. Do poločasu si soupeřky vytvořily ještě jednu šanci, Zuchová však byla na místě.

Po změně stran se hra vyrovnávala, pozorná obrana Angličanky do zakončeni příliš nepouštěla, naopak čím dál častěji se Češky dostávaly k zakončení. Velkou šanci měla v 68. minutě Hrtánkova, její samostatný nájezd brankářka chytila. Platilo tedy známé nedáš dostaneš a v 73. minutě šla Anglie do dvoubrankového vedení díky Galloway.

V posledních deseti minutách se Češky vrhly do útoku a výsledkem bylo snížení v 87. minutě zásluhou střídající Staškové. V 93. minutě bylo dokonce srovnáno, penaltu proměnila kapitánka Michaela Dubcová. Nastavovaly se sice tři minuty, ale z posledního útoku si soupeřky vynutily také penaltu, kterou proměnila Toone a uzavřela skóre na konečných 4:3 pro Anglii.

„Odehráli jsme velmi dobré utkání. Inkasovali jsme hned z první střely na branku, naštěstí Malatová brzy srovnala a díky dobré defenzivní hře jsme drželi šanci na dobrý výsledek. Ve druhé půli jsme dokonce hru vyrovnali a po divoké přestřelce nás dělili sekundy od cenné remízy,“ hodnotil druhé utkání ve Španělsku trenér Petr Vlachovský.

V posledním duelu nastoupí mladé Češky v úterý proti Dánsku již od 12:00 hodin.

La Manga 2018 WU19, Španělsko

Anglie - Česká republika 4:3 (2:1)

Branky: 4. Cain, 30. Rayner, 73. Galloway, 90.+5 Toone (pen.) - 12. Malatová, 87. Stašková, 90.+3 Dubcová M. (pen.)
ŽK: 78. Kotrčová
Sestava ČR: Zuchová – Adámková, Švábová, Dudová, Kotrčová – Šlajsová, Čiperová (62. Stašková), Dubcová M. – Hrtánková, Vojtková, Malatová