17. 2. 2022

WU19 má za sebou ve Španělsku první utkání

Svěřenkyně trenéra Jana Navrátila poměřily ve Španělsku síly s druholigovým celkem Alhama C.F., mladé Češky podlehly soupeřkám těsně 1:2.

Tým fotbalistek do devatenácti let se připravuje na domácí ME, ještě předtím jej však v dubnu čeká druhé kolo kvalifikace. Nyní je český výběr ve Španělsku, kde odehrál první přípravné utkání proti druholigové Alhamě. Gól Kláry Ducháčkové na výhru nestačil a soupeřky zvítězily 2:1.

„I přes prohru tým zaslouží pochvalu za obětavý a bojovný výkon. Bohužel soupeř byl lepší a díky dvěma gólům po rohových kopech vyhrál zcela zaslouženě. My jsme si sice dokázali vytvořit šance, Holá ovšem nedokázala proměnit a Hlouchová trefila za stavu 2:1 jen horní tyč. Celý zápas jsme se snažili presovat a vytvářet tlak na míč, ale soupeř hrál v kombinaci výborně a navíc vyhrával většinu osobních soubojů. Zápas si vyhodnotíme a připravíme se na nedělní utkáni,“ hodnotil trenér českého týmu Jan Navrátil.

Alhama C.F. ženy – Česká republika WU19 2:1 (1:1)
Branky:
8. Salazar, 61. Rodriguez - 36. Ducháčková
Sestava ČR: Fuchsová - Pražienková, Jelínková, Ohlídalová (75. Kubíčková T,), Huvarová – Ducháčková (81.Švíbková), Jonášová, Kochanová, Dinh Thanhová (60. Černá), Holá (46. Hlouchová) - Střížová (75. Pavlíčková).