25. 10. 2021

WU19: Na závěr prvního kola prohra se Španělskem

Reprezentantky do 19 let nestačily na jeden z nejlepších celků Evropy a Španělsku podlehly 1:3. V prvním kole kvalifikace ME 2022 se tedy mladé Češky umístily na druhém místě, což znamená v jarním druhém kole pokračování v Lize A.

Český národní tým má účast na ME 2022 zajištěnu, jelikož finálový turnaj se odehraje na konci sezony na domácí půdě. I tak se v novém formátu účastní kvalifikace všechny celky, a tak si mohly mladé Češky poměřit síly s jedním z velkých favoritů této kategorie.

Španělky od úvodu ukazovaly své kvality a vytvářely si šance. Brankářka Beránková několika zákroky podržela Český tým, bohužel proti hlavičce osamocené útočnice Uria již byla bezmocná. Stejná hráčka se navíc prosadila i v 18. minutě. Další šance soupeřek zůstaly bez využití a favoritky vedly v poločase o dvě branky.

Do druhého dějství udělal trenér Jan Navrátil tři změny a hned po pár minutách využila zaváhání ve španělské defenzívě střídající Pavlíčková, která snížila. Ovšem hned na druhé straně opět rozvlnila sít Uria svojí třetí trefou v utkání.Převaha Španělska pokračovala až do závěrečných minut, skóre se však již neměnilo.

Češky tedy končí v prvním kole kvalifikace ME na druhém místě, za vítězným Španělskem. Třetí se umístily domácí Portugalky, které porazily Slovensko 4:2 a naše východní sousedky tak putují pro jarní druhé kolo do Ligy B.

„I přes prohru bych rád ze srdce poděkoval celému týmu, protože jsme beze zbytku splnili cíl, který byl jasný. Vstřelit soupeři gól, maximálně se snažit presovat a dostat pod tlak hráčku s míčem. Ovšem síla Španělska je ve všech parametrech výkonu obrovská. Bereme to tak, že jsme sehráli utkání proti týmu, který bude jeden z favoritů ME 2022. A to prostě moc potřebujeme. Děkuji opravdu všem,“ sdělil po posledním utkání trenér českého výběr Jan Navrátil.

S prvním kolem kvalifikace ME 2022 je spokojený. „Cíl pro první kolo kvalifikace jsme splnili vrchovatě. Udrželi jsme se v Lize A i na jarní část, což vzhledem k domácímu ME bylo moc důležité. Dokázali jsme dvakrát vyhrát, se Španělskem vstřelit gól a vydat se z posledních sil. Ve všech zápasech jsme ukázali velkou vůli a víru ve vítězství a odměnou nám jsou dvě parádní výhry. Celý tým za kvalifikaci zaslouží pochvalu a moc všem děkuji,“ dodal.

Kvalifikace ME 2022, 1. kolo – Liga A, skupina 6 (Portugalsko)

Česká republika WU19 – Španělsko WU19 1:3 (0:2)  

Branky: 48. Pavlíčková - 11., 18. a 49. Uria
Sestava ČR: Beránková – Pražienková, Kochanová, Jelínková, Huvarová (75. Černá T.) – Pouvová (53. Trčková), Kubíčková T. (46. Jonášová) – Ducháčková, Tomanová An. (46. Lindáková), Švíbková (46. Pavlíčková) - Střížová
Podrobnosti – UEFA.com

Tabulka - skupina A6
1. Španělsko   3   3 0 0 10:1 9
2. Česká republika   3   2 0 1 5:5 6
3. Portugalsko   3   1 0 2 5:8 3
4. Slovensko   3   0 0 3 3:9 0