6. 3. 2018

WU19: Na závěr turnaje výhra Dánska

Na závěr španělského turnaje La Manga nastoupila česká devatenáctka proti Dánsku. Ani v posledním utkání nebyly Češky kompletní a soupeřkám podlehly 2:4.

Vstup do zápasu se Češkám opět nepovedl, po ztrátě míče ve středu hřiště skórovaly Dánky poprvé, radovala se Hashemi. I když hra českého týmu nebyla přesná, tak se podařilo v 9. minutě vyrovnat zásluhou Šlajsové. Od tohoto okamžiku šel výkon Češek výrazně nahoru a po zbytek poločasu byly lepším týmem. Po zahozené šanci soupeřek se ke slovu dostala Stašková, její střela ovšem těsně minula bránu. Ve 24. minutě zazvonila po rohu tyč branky Holíkové, po půl hodině hry v krátkém sledu střílely nebezpečné Dubcová a Šlajsová. Těsně před přestávkou udeřily Dánky podruhé, když unikly po levé straně, opět mířila přesně Hashemi.

Ve druhém poločase nebezpečně hlavičkovala Dubcová po rohovém kopu, po ožehavé situaci před vlastní brankou se Češky vrhly do útoku. Po dobře vykombinované standardní situaci Dudová doklepávala do odkryté brány a bylo to 2:2. O chvíli později svěřenkyně trenéra Vlachovského dokonce mohly jít do vedení, šance z malého vápna zůstala nevyužita. Z následného brejku a samostatného nájezdu to naopak bylo díky Andersen 3:2 pro soupeřky. Jak se později ukázalo, byl to zlomový okamžik zápasu, přes veškerou snahu o vyrovnání si už český tým vyloženou šanci nevytvořil, naopak Dánsko opět z rychlého brejku zvýšilo a uzavřelo stav duelu na 4:2, třetí branku v utkání vstřelila Hashemi.

„Nevyšel nám úvod a konec utkání. Zvláště v prvním poločase jsme dobře kombinovali a dokonce byli i lepším týmem. I po srovnání na 2:2 to bylo z naší strany dobré, po třetím gólu v naší síti už jsme neměli dostatek sil na zvrat.,“ uvedl po posledním utkání na turnaji trenér českého týmu Petr Vlachovský.

Za necelý měsíc vstoupí česká reprezentace žen do 19 let ve Skotsku do elitní fáze kvalifikace ME, kde čekají na svěřenkyně trenéra Vlachovského postupně domácí Skotsko, Rusko a Itálie.