10. 6. 2018

WU19: Odvetu ovládly Rakušanky

Českým dorostenkám odvetné utkání v Rakousku nevyšlo podle představ, domácí soupeřky nakonec vyhrály 6:0.

Do odvetného utkání vstoupily lépe domácí hráčky, když už v 7. minutě proměnila samostatný nájezd Grossgasteiger. Rakušanky ve své aktivitě nepolevovaly a v 12. minutě dvakrát, v krátkém sledu zazvonila konstrukce naší brány. I když se Češky snažily kombinovat, tak do zakončení se dostávaly velmi obtížně a po ztrátě na útočné polovině šly domácí hráčky do dvoubrankového vedení, trefila se Widauer.


Po změně stran se ze strany našich hráček vytratila přesnost a soupeřky dokonale využily našich chyb a skóre postupně navyšovaly. Češky si za celý zápas vytvořily pouze dvě brankové příležitosti, v 49. minutě Cvrčková postupovala sama na bránu, její pokus stihla domácí obránkyně zblokovat. O chvíli později střílela těsně Pochmanová. V 53. minutě skórovala po chybě v rozehrávce Brunnthaler,o deset minut později po rychlém protiútoku Grossgasteiger. V 74. minutě to bylo již 5:0, když se po rohovém kopu prosadila Mittermair. To však nebylo vše a v 88. minutě na konečných 6:0 zápas gólově uzavřela Hobinger.

„V prvním poločase jsme měli slušnou mezihru, bohužel však naše akce k zakončení nevedly. Soupeřky byly po celý zápas přímočařejší a rychlost jejich útočnic nám dělala velké problémy. Když k tomu připočteme chyby v rozehrávce, tak je z toho vysoká prohra, která je vzhledem k počtu vyložených šancí zasloužená,“ sdělil po odvetném utkání trenér Vlachovský.

Mezinárodní přípravné utkání WU19

Rakousko – ČR 6:0 (2:0)

Branky: 7. a 63. Grossgasteiger, 44. Widauer, 53. Brunnthaler, 74. Mittermair, 88. Hobinger

Sestava ČR: Maršíková - Machutková, Dudová (70. Švábová), Šperová, Kotrčová - Sonntagová, Šlajsová, Pochmanová - Hrtánková (60. Siváková), Cvrčková (70. Krištofová), Khýrová (60. Skramuská)