8. 10. 2018

WU19: Po prohře s Norskem postupují Češky z druhého místa

Závěrečné utkání v první fázi kvalifikace ME Češkám nevyšlo. Díky výhře 5:0 si zajistilo první místo ve skupině Norsko, české fotbalistky ovšem postupují do další fáze z druhé příčky.

Do první šance se dostaly Norky, proti Bjeldeové ale dobře zasáhla Lukášová. Ve 14. minutě už šly soupeřky do vedení, po faulu Sonntagové proměnila pokutový kop Sundeová. I v dalších minutách byly bohužel nebezpečnější Seveřanky a další branku přidala Bjeldeová. Na 3:0 zvyšovala Blakstadová. Češky se osmělily až po půl hodiny hry, Cvrčková trefila ale pouze jen brankovou konstrukci. Do přestávky přidal soupeř další branku, náskok zvýšila Ildhusoyová.

Po změně stran mohla snížit Novotná, brankářku Sneveovou však v 59. minutě nepřekonala. Norskou brankářku se nepodařilo překonat ani o pár minut Pochmanové. Čtvrt hodiny před koncem měly další velké příležitosti Norky, skóre se měnilo ještě jednou, v 82. minutě uzavřela na konečných 0:5 Olsenová, skóre nezmírnila Pochmanová ani v nastavení. Norsko tedy postupuje z první příčky, Češkám patří druhá postupová pozice.

„Do hodnocení utkání s Norskem zahrnuji i hodnocení celé kvalifikace, protože je v tom potřeba hledat souvislosti. Jednoznačně jsme si udrželi pracovitost, týmovost, kompaktnost, ale zásadní rozdíl byl v tom, že v úvodních dvou utkáních jsme zvládli všechny činnosti až nadstandardně v přesnosti, nebezpečnosti a soupeře přehráli. V utkání s Norskem byl dovednostní rozdíl zřetelný. Do utkání holky vstoupily odhodlaně, bylo cítit, že vědí, o co hrají. Dokázaly opět převést věci z přípravy do utkání, přibrzdila nás přísná penalta a dvě laciné branky, které nás v vzestupu výkonu vždy trochu přibrzdili. Soupeř vždy nekompromisně trestal, nás to však nepoložilo a za stavu 3:0 jsme mohli vstřelil kontaktní branku, ale míč skončil na tyči. Pomohla nám poločasová přestávka, ve které jsme si dali dílčí cíl, zvládnout druhou půli lépe výsledkově, což se holkám povedlo. Celý tento kvalifikační sraz náš tým velmi stmelil, ukázal nám, které dovednosti bychom měli zlepšit v individuálním a týmovým rozvoji, abychom mohli v další fázi kvalifikace myslet na úspěch. Jsem hrdý na náš tým, holky, realizační tým tady skvěle reprezentovali a prezentovali náš fotbal. Postoupili jsme suverénně společně s Norkami do další fáze kvalifikace,“ uvedl po třetím utkání trenér Jiří Saňák.

První fáze kvalifikace ME žen do 19 let:

Česká republika – Norsko 0:5 (0:4)

Branky: 14. Sundeová (pen.), 20. Bjeldeová, 24. Blakstadová, 34. Ildhusoyová, 82. Olsenová
ŽK: 13. Sonntagová, 78. Šperová – 51 Nygardová
Sestava:Lukášová – Sonntagová, Novotná, Kotrčová, Cvrčková (85. Komárková), Pochmanová, Hrtánková, Illéšová (84. Siváková), Krejčířová (61. Šperová), Machutková (70. Dvořáková), Hladíková (69. Šrámková). Trenér Jiří Saňák.