5. 10. 2018

WU19: Po výhře nad Gruzií postup

Po úvodní výhře 2:0 nad Bosnou a Hercegovinou porazily Češky ve druhém utkání kvalifikace o postup na evropský šampionát Gruzii vysoko 7:0 a zajistily si postup do elitní fáze.

Češkám se utkání povedlo a splnily roli favorita. Do čtvrt hodiny bylo o vítězkách utkání rozhodnuto, když se trefily Krejčířová, Pochmanová a Cvrčková. Do přestávky pak ještě přidaly přesné zásahy Dvořáková s Illéšovou.

I po změně stran český tým dominoval a soupeřky celkově přestřílel 42:1, z toho na branku 24:1. Ve druhém dějství nakonec navýšily české hráčky výsledek na konečných 7:0, přesně mířily Komárková a Sonntagová.

„Do utkání jsme vstoupili aktivně a o osudu rozhodli během patnácti minut, kdy se nám podařilo vstřelit tři branky. Hráčky k tomu přistoupily seriózně a zodpovědně, za což byly odměněny sedmi brankami. Jsme rádi, že po dvou utkáních jsme splnily cíl, což byl postup a nyní nás čeká finálový duel o vítězství ve skupině a lepší pozici při losování. Držte nám v pondělí palce,“ uvedl po druhém utkání kvalifikace ME trenér Jiří Saňák.

Norsko, které bude v pondělí posledním soupeřem českých hráček, porazilo v souběžně hraném utkání domácí Bosnu a Hercegovinu 10:0 a oba celky si to tak rozdají o důležité první místo ve skupině a lepší nasazení pro los elitní fáze kvalifikace ME.

První fáze kvalifikace ME žen do 19 let:

Česká republika – Gruzie 7:0 (5:0)

Branky: 9. Krejčířová, 10. Pochmanová, 14. Cvrčková, 36. Dvořáková, 39. Illéšová, 49. Komárková, 58. Sonntagová

Sestava: Pučová – Dvořáková (76. Pušková A.), Sonntagová, Siváková (46. Šperová), Kotrčová (35. Šrámková) – Krejčířová, Hrtánková, Pochmanová – Cvrčková (46. Komárková), Illéšová, Novotná (66. Pušková T.). Trenér: Jiří Saňák.