11. 2. 2018

WU19 podlehla na soustředění libereckým žákům

Na závěr soustředění v jabloneckých Břízkách sehrála reprezentace žen do 19 let přípravné utkání s chlapci Slovanu Liberec U15 a svěřenkyně trenéra Vlachovského podlehly mladým Severočechům 2:9.

Již od úvodního hvizdu bylo jasné, že hráčky čeká velmi těžký soupeř. Navíc netrvalo dlouho a po pěti minutách se měnilo poprvé skóre zápasu, celý poločas se odehrával za územní převahy Slovanu, který pravidelně prověřoval brankářku Zuchovou. Až v závěru první půle se hra vyrovnala.

Po poločase 0:4 opět nevyšel reprezentantkám vstup do druhé půle a brzy inkasovaly. Zásluhou Kateřiny Vojtkové se však podařilo dvakrát dosáhnout gólu, poprvé po přihrávce Khýrové a druhé úspěšné zakončení přišlo po rohovém kopu. Konečný stav utkání byl nakonec 2:9 pro Slovan Liberec.

Záměrně jsme chtěli kvalitního soupeře, který prověří naši defenzivní činnost. Dalo se čekat, že nám bude rychlost útočníků soupeře dělat problémy, spíše mě mrzí, že směrem dopředu jsme toho moc nepředvedli, spousta rychlých protiútoků skončila nepřesnou přihrávkou. Pro holky to bylo těžké utkání,“ hodnotil přípravný duel trenér Petr Vlachovský.

Česká republika WU19 - FC Slovan Liberec U15  2:9 (0:4)