13. 6. 2021

WU19 podlehla Rakousku i v odvetě

České fotbalistky do 19 let odehrály v neděli druhé přípravné utkání proti Rakousku. U našeho jižního souseda prohrály mladé Češky 1:4.

Hned po deseti minutách hry poslala domácí fotbalistky do vedení Sarac. Na druhé straně střílela vedle Nedvědová. Několik dobrých zákroků předvedla česká brankářka Fuchsová, díky která zůstával náskok Rakouska jednogólový.

Hned po změně stran využily domácí fotbalistky okénka uprostřed české obrany a Sarac se radovala podruhé. Třetí branku si vstřelily Češky sami, přesněji Huvarová, která ve skluzu poslala míč do vlastní sítě. Po hodině hry zvýšila Rakušanky díky Purtscheller již na rozdíl čtyř branek. V nastaveném čase upravila výsledek na konečných 1:4 z pokutového kopu kapitánka českého celku Ohlídalová.

„V odvetě jsme chtěli zabojovat o lepší výsledek, což se sice podařilo, ale soupeř jen potvrdil svoji kvalitu v útočné fázi a byl lepší. V prvním poločase jsme si vytvořili několik zakončení a standardních situací, ovšem nedokázali jsme je využít a vstřelit gól. Ve druhém dějství nám opět dělaly problémy osobní souboje a rychlost hraček soupeře. Z toho pramenily šance a inkasované góly. Odměnou za snahu v presinku byl vstřelený gól v poslední minutě utkání, když Ohlídalová proměnila pokutový kop. Pochvalu zaslouží určitě Fuchsová, která v brance předvedla několik dobrých zákroků. Celý tým měl velkou snahu, ale soupeř byl prostě lepší, takže mu gratulujeme,“ uvedl k druhému utkání s Rakouskem trenér českého týmu Jan Navrátil.