17. 9. 2021

WU19 porazila Řecko i ve druhém utkání

Poslední přípravu na kvalifikaci ME mladé Češky zvládly, národní tým žen do 19 let porazil Řecko i ve druhém utkání.

Češky po středeční výhře nad Řeckem 4:2 přivítaly v Roudnici nad Labem stejného soupeře i v pátek. Trenér Jan Navrátil udělal v sestavě několik změn a jeho svěřenkyně vstřelily první branku těsně před přestávkou, když se radovala Nedvědová.

Nyní už čeká národní tým žen do 19 let ostrý start do prvního kola kvalifikace ME. V Druhé polovině října se Češky v Portugalsku poměří s domácím výběrem, Slovenskem a Španělskem. Na konci sezony se odehraje ME 2022 na domácí půdě, kde má český tým díky pořadatelství účast zajištěnou.

„Jsme rádi, že jsme druhý zápas zvládli a vyhráli. Ovšem soupeř měl první gólovou šanci, výborná Fuchsová však samostatný únik chytla. Celý zápas jsme se snažili překonat obranu soupeře, ale někdy nám chyběla trpělivost a lepší řešení situace, které by nám přineslo šanci na gól. Po krásné akci, na konci poločasu, Duchačková skvěle nacentrovala a Nedvědová hlavou dala jedinou branku utkání. Celý tým zaslouží pochvalu za výhru a zvládnutí posledních minut utkání, protože jsme byli aktivní a chtěli přidat druhý gól,“ uvedl k odvetě trenér Jan Navrátil.

Přípravné utkání

Česká republika WU19 – Řecko WU19 1:0 (1:0)

Branka: 45. Nedvědová
Sestava ČR: Fuchsová – Trčková (84. Pavlíčková), Huvarová (46. Ohlídalová), Jelínková, Pražienková – Kašparcová (46. Tenkrátová), Holá (84. Jonášová) – Ducháčková (78. Švíbková), Tomanová An. (46. Pouvová), Lindáková (68. Belšánová) – Nedvědová (46. Střížová)

První kolo kvalifikace ME 2022 - Liga A, skupina A6 (Portugalsko)
19.10. Portugalsko – Česká republika
22.10. Česká republika – Slovensko
25.10. Česká republika – Španělsko

ČR WU19 - Řecko WU19 1:0 (17.9.2021, přípravné utkání, Roudnice nad Labem)

  • © Ladislav Pilař
  • © Ladislav Pilař
  • © Ladislav Pilař
  • © Ladislav Pilař