8. 4. 2018

WU19: Postup byl blízko, po remíze postupují Italky

V přímém souboji o postup na ME nastoupil český tým žen do 19 let v elitní fázi kvalifikace proti Itálii. Oba soupeři měli na svém kontě shodně šest bodů, na finálový turnaj po remíze postupují díky lepšímu skóre nakonec Italky.

Již v 5. minutě hlavičkovala Klímová, jejímu pokusu z malého vápna však chyběla větší razance. Později střílela Kotrčová, její střelu brankářka vyrazila a následná přihrávka Khýrové jen těsně minula volnou Staškovou. Italky zahrozila poprvé v 15. minutě, když na malém vápně nechala česká obrana volnou hráčku, která však nebyla v koncovce důrazná.

Další možnost měla Stašková, nevyužila však volného prostoru na malém vápně a do zakončení se nedostala. I když Italky podnikaly nebezpečné útoky, do vyložených šancí se nedostávaly, naopak skóre zápasu otevřela v 31. minutě Kamila Dubcová, když táhlou střelou nedala italské brankářce šanci. Do kabin se tak odcházelo za postupového stavu pro Česko.

Bohužel vstup do druhého poločasu Češkám nevyšel. Po autovém vhazování došlo k centrovanému míči a Cantoreová toho dokázala využít. Netrvalo dlouho a soupeřky skóre zápasu otočily, když se prosadil střelou po rohovém kopu Carusová. Hráčkami obrat zatřásl, Italky byly lepší v těchto pasážích, novou krev do žil však vlila českému týmu Míchaela Dubcová, když dorážkou stav skóre srovnala na 2:2.

O tři minuty později měla rozhodnutí na kopačce Radová, sama před brankářku však trefila pouze břevno. O chvíli později hlavičkovala nebezpečně Krejčířová a to byla poslední vážnější šance našeho týmu. Hra se posledních 10 minut hodně kouskovala, a v nastavení se dostaly Italky k rychlému úniku, který však skončil nad bránou.

Po remíze 2:2 postupují na finálový turnaj díky lepšímu skóre Italky, Češkám postup bohužel o kousek utekl.

„I ve třetím zápase kvalifikace musím hráčky pochválit. Dnes to nebyl příliš pohledný fotbal, spíše taktická bitva a boj. Holky do toho daly vše, měly jsme i velkou šanci na to dát třetí gól, bohužel jsme trefili jen břevno. O postupu rozhodují detaily, dnes tomu byla neproměněná šance za stavu 2:2 a bohužel, v kontextu celé kvalifikace rozhodlo i skóre. Se Skotskem jsme na konci zápasu dostali zbytečný gól, Italky ho naopak Skotsku daly. Získali jsme 7 bodů, což by ještě před rokem na postup z druhého místa asi stačilo, letos tomu tak není. Na závěr bych poděkoval mému realizačnímu týmu za skvělou práci a holkám pogratuloval ke krásným výkonům, které jsem ještě u žádného národního týmu nikdy neviděl,“ hodnotil trenér Češek Petr Vlachovský.