3. 4. 2016

WU19 před elitní fází kvalifikace

Svěřenkyně trenéra Petra Vlachovského od pátku trénují v Praze a v úterý je čeká v Nizozemsku ostrý start do elitní fáze kvalifikace ME proti domácímu výběru. Následovat budou duely s Finskem a Běloruskem.

Česká fotbalová reprezentace žen do 19 let nepatří mezi favority skupiny, ale i tak se pokusí napodobit své mladší kolegyně, které v podobné pozici vyhrály skupinu a postoupily na ME WU17.

„Před elitní fázi kvalifikace jsme měli v tomto roce čtyři přípravná utkání. Hodně jsme se věnovali defenzivní činnosti a došlo k dílčímu zlepšení. Ve čtyřech utkáních jsme inkasovali pouze dvakrát a právě obranná činnost bude se silnými soupeři klíčová,“ prozradil trenér WU19 Petr Vlachovský.

Český celek má se svými soupeři jisté zkušenosti. „S Nizozemskem jsou zkušenosti nejčerstvější, když jsme spolu hráli minulý rok. Jejich styl hry se změnou trenéra nezměnil, ale podle videa na mě působí fotbalověji tým Finska, který dosahuje velmi dobrých výsledků. Posledním soupeřem nám bude Bělorusko. Díky zmíněným přípravným duelům je tým dobře sehraný a věřím, že i dobře připravený na nadcházející elitní fázi kvalifikace,“ svěřil se trenér českého výběru Petr Vlachovský.

Program WU19 v kvalifikaci:
05.04. 19:30 Nizozemsko – Česká republika (Sportpark De Bijenkorf, Hengelo (NED))
07.04. 15:30 Finsko – Česká republika (Sportpark De Bijenkamp, Eibergen (NED))
10.04. 14:30 Česká republika – Bělorusko (Sportpark De Bijenkorf, Hengelo (NED))