2. 3. 2018

WU19: Švýcarsko zvítězilo o tři branky

Reprezentace žen do 19 let v pátek vstoupila do španělského turnaje La Manga duelem proti Švýcarsku, ve kterém ovšem svěřenkyně trenéra Vlachovského na soupeře nestačily a prohrály 0:3.

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, první šanci zápasu měla Malatová po přihrávce Staškové. Střela z deseti metrů však skončila na břevně. Ve 20. minutě se k hlavičce dostala Čiperová, to však bylo ze strany českého celku pro první půli vše. Ve 23. minutě orazítkovalo Švýcarsko tyč, pět minut před poločasem se český celek dopustil chyby v rozehrávce a rychlý protiútok skončil gólem Piubel.

Po změně stran bylo Švýcarsko nadále aktivní a druhou branku si připsalo v 53. minutě, když zužitkovala samostatný nájezd Jackson. Češky se snažily o korekci výsledku, nejblíže ke vstřelení gólu mělo duo Dubcová se Staškovou, jejich akce však gólem neskončila. V 82. minutě zahrávaly svěřenkyně trenéra Vlachovského standardní situaci, po ní se dostaly Švýcarky k rychlému protiútoku, na jehož konci byla Piperata a uzavřela tak skóre na konečných 0:3. V neděli nastoupí svěřenkyně trenéra Vlachovského proti Anglii.

„Po celý zápas jsme se převážně bránili, soupeřky vyhrály zaslouženě. Naše jediná vyložená šance byla za stavu 0:0, Malatová trefila jen břevno,“ uvedl po utkání trenér českého týmu Petr Vlachovský.