10. 12. 2017

WU19 uzavřela rok výhrou na soustředění v Třeboni

Česká fotbalová reprezentace žen do 19 let má za sebou soustředění v Třeboni, na závěr porazily svěřenkyně trenéra Vlachovského žáky českobudějovického Dynama 4:1.

Po celý zápas se hrál oboustraně kombinační fotbal, první půle byla vyrovnaná, střelecky se však prosadily hráčky ČR. V 10. minutě vypíchla na půlící čáře míč Andrea Stašková a její samostatný nájezd na bránu skončil první brankou. Velkou šanci na navýšení skóre měla Michaela Dubcová, ale její střelecký pokus nebyl dostatečně razantní. Účet prvního poločasu uzavřela Kamila Dubcová, když vě 42. minutě využila přihrávky Anety Malatové a zvýšila na 2:0.

Do druhé půle udělal trenér Vlachovský celkem sedm změn v sestavě, průběh zápasu se nezměnil, naopak děvčata získala územní převahu. Gólově se prosadila po hodině Natálie Valášková, když ji vybídla ke skórování Šárka Krištofová. Následně trefila hlavou břevno Michaela Dubcová. Později se Češky radovaly počtvrté. Po centru se prosadila na první tyči Šárka Krištofová. Soupeři se podařilo korigovat skóre v poslední minutě zápasu na konečných 4:1.

Odehráli jsme dobrý zápas proti dobrému soupeři. Obě mužstva působila fotbalovým dojmem, chtěla kombinovat a k vidění bylo dostatek hezký fotbalových akcí. Holky bych pochválil za odvedený výkon, jak v defenzívě, tak v útočné fázi. Celé naše soustředění splnilo účel a jsem za něj rád,” sdělil po posledním utkání roku trenér reprezentace do 19 let Petr Vlachovský.