2. 9. 2018

WU19: Ve Finsku branka nepadla

Reprezentace žen do 19 let se připravuje ve Finsku na start kvalifikace ME, v neděli je čekal na severu Evropy první ze dvou přípravných duelů. Svěřenkyně trenéra Saňáka neproměnily mnoho šancí a utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Po úvodním oťukávání převzaly naše hráčky otěže zápasu do vlastních rukou a neustálým napadáním získaly mnoho míčů. Domácí Finsko se zaměřilo na rychlé protiútoky, které Češky dokázaly až na jednu situaci vyřešit spolehlivě. Tým trenéra Saňáka si vypracoval v prvním poločase tři brankové příležitosti. Po přestávce se obraz hry nezměnil, naše hráčky neproměnily další tři šance a tudíž utkání skončilo remízou 0:0.

„I přes remízu jsem viděl vynikající kondiční výkon, náročný presink a agresivitu. Získali jsme mnoho míčů, vytvořili si šance, hráčky přijímají principy hry za své a automatizují je. Mrzí mě kvůli holkám, že jsme nevstřelili branky, přesto nám věřím a vím, že pokud všichni přijmeme náročnost, týmovost, vzájemný respekt, tak můžeme naplno využít náš potenciál, který v našich hračkách je,“ hodnotil první utkání ve Finsku trenér Jiří Saňák.

Přípravné utkání WU19:

Finsko – ČR 0:0 (0:0)

Sestava ČR: Lukášová – Machutková, Sonntagová, Dudová, Kotrčová – Dvořáková (67. Hladíková), Krejčířová, Hrtánková (67. Siváková) – Pochmanová, Krištofová (57. Cvrčková), Novotná (67. Pěčková)

Další program reprezentace WU19:
4.9.  13:00  Finsko – Česká republika (Eerikkilä)