8. 6. 2018

WU19: Výhra Rakouska o jednu branku

V prvním ze dvou přípravných utkání v Rakousku prohrály Češky v pátek podvečer s domácím týmem 1:2. Soupeřky rozhodly dvěma trefami po přestávce, branka Hrtánkové znamenala už pouze snížení.

Rakušanky do utkání vstoupily lépe, hrálo se převážně na polovině Češek. Do výraznější šance se domácí hráčky dostaly v 21. minutě po standardní situaci. O několik minut později se na Holíkovou řítila domácí útočnice, její křižná střela skončila vedle brány Holíkové. Po zbytek poločasu byla k vidění převaha Rakouska bez střeleckých příležitostí.


Po změně stran Češky začaly aktivně, první se však prosadily domácí, když rychlou akci v 51. minutě zakončovala do prázdné brány Grossgasteiger. Vyrovnat mohla o minutu později Khýrová, její střelu však zblokovala na poslední chvíli domácí obránkyně. V 55. minutě to bylo již 2:0, když se po chybné rozehrávce dostala k míči Hobingor a trefila opuštěnou bránu. Češky se však nevzdaly a snažily se o korekci výsledku, to se podařilo v 66. minutě Hrtánkové, když se prosadila v malém vápně.

I nadále se hrálo spíše na polovině soupeřek, ty se snažily o rychlé protiútoky, k zakončení se však do konce zápasu nedostaly. Vyrovnání měla na kopačce v nastaveném čase Suchánková, když po zpětné přihrávce měla před sebou osamocenou bránu, bohužel však pod tlakem obránkyně přestřelila. Následně rozhodčí zápas ukončil, odveta je na programu v neděli od 11:00. 

„Bylo to utkání dvou poločasů, v prvním se nám nedařila rozehrávka a brzy jsme ztráceli míče. Pouštěli jsme soupeřky do hry a přečkali jsme dvě jejich šance. Po změně stran se naše hra zlepšila, do skóre se to však nepromítlo,“ hodnotil první duel trenér českého celku Petr Vlachovský.

Mezinárodní přípravné utkání WU19:

Rakousko – ČR 2:1 (0:0)

Branky: 51. Grossgasteiger, 55. Hobingor - 66. Hrtánková

Sestava ČR: Holíková - Kotrčová (33. Machutková), Švábová (46. Dudová), Sonntagová (69. Šperová), Valášková - Siváková (46. Pochmanová), Šlajsová, Khýrová - Hrtánková, Krištofová (62. Cvrčková), Skramuská (62. Suchánková).