5. 4. 2018

WU19: Vysoká výhra nad Ruskem, rozhodne se v neděli

Národní tým žen do 19 let odehrál ve čtvrtek ve skotském Edinburghu druhé utkání elitní fáze kvalifikace ME. Po úvodní výhře nad domácím týmem mladé Češky zvítězily i proti Rusku a v neděli je čeká rozhodující duel o postup na finálový šampionát proti Itálii.

Od začátku utkání byly Češky nebezpečnějším celkem, Kotrčová však v úvodní velké šanci nemířila přesně. V 9. minutě se už svěřenkyně trenéra Vlachovského radovaly. Stašková z pravé strany našla v pokutovém území Michaelu Dubcovou a ta z prvního doteku poslala míč k tyči.

I v dalších minutách měly české fotbalistky více míč na svých kopačkách, ve finální fázi však byly nepřesné. V 26. minutě to bylo již 2:0, po trestném kopu se odrazil míč k Dudové, která jej pohotově poslala do sítě. O pár okamžiků později to bylo již o tři branky. Přihrávku Khýrové z levé strany Stašková minula, ale díky tomu měla Malatová před sebou odkrytou branku a zvýšila vedení.

Po změně stran pokračovala převaha Češek, po rohovém kopu v 53. minutě však natřikrát nedokázaly propasírovat míč do branky a skóre utkání se tak neměnilo. Jinak tomu už bylo po hodině hry, když trestný kop Dubcové přizvedla hlavou střídající Vojtková a bylo to o čtyři branky.

Pátou branku přidala v 66. minutě Khýrová po přihrávce Radové, která nahrávala před branku z pravé strany, Stašková opět promáchla a Khýrová již měla snadnou pozici ke skórování. Dvacet minut před koncem již Češky vedly 6:0, svoji druhou branku v utkání dala po rohovém kopu Vojtková.

Konečnou podobu výsledku dala v závěru druhou brankou Khýrová a Češky zvítězily vysoko 7:0. V posledním utkání se český tým utká s Itálií, která dnes porazila Skotsko 4:1. Národní tým tak musí v posledním duelu vyhrát, hraje se v neděli, opět od 14 hodin. Na finálový turnaj postupuje pouze vítěz skupiny.

„Dnes hrály holky ještě lépe než v prvním zápase. Dařilo se jim plnit stanovenou taktiku, byly trpělivé v rozehrávce a nebezpečné pro branku soupeřek. Zaslouží velkou pochvalu,“ chválil své svěřenkyně po druhé výhře trenér Vlachovský.

Elitní fáze kvalifikace ME WU19, Skotsko

ČR WU19 – Rusko WU19 7:0 (3:0)

Branky: 9. Dubcová M., 26. Dudová, 27. Malatová, 60. a 70. Vojtková, 66. a 90. Khýrová.
ŽK: 32. Dudová - 29. Ermolaevová, 59. Sheinová, 76. Shesternevová
Sestava ČR: Zuchová – Kotrčová, Dudová, Klímová, Valášková – Šlajsová (87. Krištofová), Krejčířová (46. Vojtková), Dubcová M. – Malatová (60. Radová), Stašková, Khýrová.