20. 2. 2022

WU19: Vysoká výhra v druhém utkání

Reprezentaci žen do 19 let se druhé utkání ve Španělsku povedlo na jedničku, mladé Češky porazily Elche CF 5:0, Hlouchová si připsala hattrick.

Česká reprezentace se připravuje ve španělském San Pedru del Pinatar na druhé kolo kvalifikace ME 2022 a následný domácí evropský šampionát. Svěřenkyně trenéra Jana Navrátila měly naplánována dvě utkání s domácími soupeři, po úvodní těsné prohře si v neděli mladé Češky poradily s Elche CF 5:0, třikrát se radovala Radka Hlouchová.

„Výhra 5:0 je odměnou za obětavý a poctivý výkon, podpořený maximální snahou o vysoký presink, který nám dnes vycházel skvěle. Čtyři góly jsme vstřelili díky ochotě napadat a klidu ve finální fázi. Vyšel nám dokonale i signál z rohového kopu, který vedl k druhému gólu. Měli jsme další příležitosti, které jsme neproměnili. Škoda, že zakončení Pouvové levou nohou vedlo jen k orazítkování horní tyče. Hlouchová si připsala k výbornému výkonu hattrick. Do obranné fáze jsme hráli poctivě a taktický správně. Poděkování zaslouží všechny hračky a kolegové z realizačního týmu,“ okomentoval druhé utkání trenér českého národního týmu Jan Návarátil.

Česká republika WU19 – Elche CF 5:0 (2:0)
Branky:
43., 50., 66. Hlouchová, 25. Ducháčková, 70. Švíbková  
Sestava ČR: Beránková – Pražienková (46.Trčková), Jelínkova, Ohlídalová (46. Kochanová), Pavličková – Ducháčková (60. Švíbková), Pouvová (68. Kubičková T.), Tenkrátová (68. Černá T.), Holá (60. Jonášová), Hlouchová (68. Dinh Thanhová) – Střížová (81. Huvarová)

WU19 - Kvalifikace ME 2022 - 2. kolo, Liga A (Česká republika)
6.4. Francie – Řecko (Bazaly, Ostrava)
6.4. Irsko - Česká republika (Městský stadion Opava)
9.4. Francie – Irsko (Bazaly, Ostrava)
9.4. Česká republika – Řecko (Městský stadion Opava)
12.4. Česká republika - Francie (Stovky, Frýdek-Místek)
12.4.Řecko - Irsko (Bazaly, Ostrava)