4. 9. 2018

WU19: Zasloužená výhra v odvetě s Finskem

Po úvodní remíze dnes čekala na reprezentaci žen do 19 let odveta proti domácím Finsku, kterou mladé Češky zvládly a zaslouženě vyhrály. 

Už v prvnímu duelu si svěřenkyně trenéra Saňáka vytvořily několik příležitostí, které ale nedokázaly proměnit. Odveta už Češkám vyšla lépe. Naše hráčky měly od úvodu převahu a množství standardních situací. První branka přišla ve 22. minutě, když po kombinaci středem střílela Cvrčková a z dorážky se prosadila Dvořáková.

Ve druhém poločase přidaly Češky dvě branky v rozmezí tří minut a bylo rozhodnuto. Nejdříve využila Cvrčková přihrávku za obranu od Pochmanové, následně se prosadila hlavou Dudová. Na konečných 4:0 upravila pak šest minut před koncem kapitánka Sonntagová.

„Do utkání jsme chtěli vstoupit stejným způsobem hry jako minule, tzn. hrát ve vysokém tempu, mít vyrovnané obě fáze hry, což se nám dařilo. Z pohledu kondičního jsem viděl excelentní výkony, mentální výkon byl vyrovnaný, dařilo se nám získávat mnoho míčů a z nich si vytvořit šance. Už v prvním poločase jsme mohli rozhodnout, hráčky prokázaly svůj velký potenciál a věřím, že jim tato příprava přinese, stejně jako realizačnímu týmu, cenné zkušenosti, které využijeme v kvalifikaci. Tento tým má obrovské srdce, týmovost a vzájemný respekt,“ pochvaloval si trenér Jiří Saňák.

Přípravné utkání WU19:

Finsko – ČR 0:4 (0:1)

Branky: 22. Dvořáková, 66. Cvrčková, 69. Dudová, 84. Sonntagová
ŽK: 83. Mankki - 78. Pochmanová
Sestava ČR:
Lukášová (46. Holíková) - Sivákova, Sonntagová, Dudová, Kotrčová (46. Pušková A.) – Dvořáková (72. Pěčková), Pochmanová (81. Krejčířová), Hrtánková (62. Machutková) – Novotná (72. Krištofová), Hladíková, Cvrčková.