23. 9. 2020

Z české kabiny: Byli jsme odměněni za naší práci

Vítězné utkání žen v Polsku hodnotili střelkyně druhé branky Kamila Dubcová, kapitánka Petra Bertholdová a trenér Karel Rada.

Hodnocení utkání bylo ze strany střelkyně druhé branky Kamily Dubcové velmi pozitivní. „První poločas jsme jednoznačně dominovaly. Měly jsme tam hned ze začátku velkou šanci a celkově jsme si vypracovaly více příležitostí. Po přestávce jsme hrály zodpovědné a přidaly další gól,“ uvedla česká záložnice. 


Její gól znamenal pro celý tým uklidnění. „Kus práce odvedla Andrea Stašková při napadání a Lucie Martínková mi to pak už jen dala a já šla sama na gólmanku. Vyhodnotila jsem si, že bude lepší udělat kličku a spadlo to tam. Bylo to instinktivní,“ popsala své zakončení. „Věřila jsem od začátku, že na ně máme, že jsme lepší a že vyhrajeme,“ dodala Kamila Dubcová.

S kapitánskou páskou nastoupila Petra Bertholdová, která se vrátila po karetním trestu. „Jsem šťastná, že konečně po tom trestu, který kvůli aktuální situaci trval takto dlouho, jsem mohla opět nastoupit a jsem šťastná, za to, co jsme dokázaly,“ sdělila první pocity po výhře.

Český tým dominoval. „Od začátku jsme šly za tím, co jsme si řekly a do ničeho jsme je ani nepustily. Měly jsme ze začátku hodně šancí, kdybychom je proměnily, mohlo být dříve po zápase, ale zvládly jsme to,“ popsala. „Věřila jsem, ještě než začal zápas, že dnes to bude naše a to se také potvrdilo,“ řekla kapitánka Bertholdová.

Trenér Karel Rada hráčky chválil. „Z taktického hlediska jsme první poločas odehráli velmi dobře, s naší vysokou hrou. Holky na to byly připravené a plnily to. Byli jsme agresivní, získávali míče a nutili Polky k chybám,“ konstatoval.  

Soupeřky jej ničím nepřekvapily. „Ve druhém poločase jsme očekávali, že přepnou a budou se snažit hrát nahoru, protože prohrávaly. Blok vysunuly výš, což bylo pro nás nepříjemnější, ale zvládli jsme to. Byli jsme odměněni za naší práci druhým uklidňujícím gólem. Závěr zápasu jsme odehráli v klidu a pod kontrolou, jsem maximálně spokojený,“ popsal trenér.

„Celý tým byl dnes dobře nastavený. Nejen hráčky na hřišti, i náhradnice a celý realizační tým jsme si šli jasně za svým cílem. Po odstoupení Katky Svitkové se tým semknul. Vystřídali jsme a šlapal dál. Je to výjimečná hráčka, ale ostatní ji dokážou zastoupit a odpracovat to zase jiným způsobem,“ dodal trenér národního týmu Karel Rada.

Tabulka - skupina D
1. Španělsko   4   3 1 0 18:1 10
2. Česká republika   5   3 1 1 14:5 10
3. Polsko   5   2 2 1 10:2 8
4. Moldavsko   4   1 0 3 3:22 3
5. Ázerbájdžán   4   0 0 4 1:16 0


Další program kvalifikace ME 2022
23.10. Španělsko – Česká republika
27.10. Česká republika – Ázerbájdžán
01.12. Česká republika – Moldavsko

Podrobnosti zde (UEFA.com)