11. 3. 2020

Z české kabiny: Byly jsme lepším týmem

Češky se ve středu střetly na Cyprus Women’s Cupu 2020 s Mexikem, na které nedokázaly najít recept a remizovaly s ním 0:0. Utkání hodnotí trenér Karel Rada a záložnice Kateřina Svitková.

Ženy si proti Mexiku vytvořily převahu, hlavně v druhém poločase, branku z toho ale vytěžit nedokázaly. „První poločas byl nahoru dolů, tam ten průběh byl vyrovnanější. Přesto jsme si tam vypracovali dvě dobré příležitosti, které měla Lucka Martínková, ale bohužel jsme je neproměnili. To byla velká škoda. Po přestávce jsme ještě přidali, držení míče bylo na naší straně, soupeře jsme v jednu chvíli zatlačili a donutili hrát na jeho polovině, ale bohužel nám tam chyběla lepší předfinální a finální fáze. Mezihru jsme zlepšili, drželi jsme míč, dobře jsme kombinovali, občas přišly zbytečné ztráty. Chybělo důraznější zakončení a více střelby, gól jsme ale nedali a skončilo to remízou 0:0,“ uvedl trenér Karel Rada.

Spokojená s bezbrankovou remízou nebyla ani Kateřina Svitková. „Hodnotím to jako ztrátu. Měly jsme dostatek šancí na to, abychom vstřelily gól. Byly jsme lepším týmem, ale koncovka nám vázne hodně. Nevím čím to je, jestli jsme se nesoustředily nebo nám chyběla koncentrace v zakončení, a samozřejmě přesnost, protože jsme několikrát netrefily branku, což je to hlavní,“ konstatovala.

V dalším utkání se Češky představí za měsíc ve Španělsku, kde je čeká další duel v kvalifikaci ME. „Bude to úplně jiný soupeř než byli tady. Musíme hrát úplně jinak než doma a musíme se soustředit na ten blok. Rozhodně tam chceme uhrát minimálně bod, chceme dát gól, být nebezpečné a jen nebránit,“ dodala česká záložnice Kateřina Svitková.


Cyprus Women’s Cup 2020 - 
cypruswomenscup.net 

Mexiko - ČR 0:0

ŽK: Muñoz - Bartoňová
ČR: Vaníčková – Sonntagová, Cahynová, Sedláčková J., Bartoňová (60. Necidová) – Martínková I. (57. Dubcová K.) – Martínková L. (75. Veselá), Svitková, Stárová (75. Janíková), Černá (60. Šlajsová) – Stašková (80. Voňková)

Další termíny utkání kvalifikace ME 2021:
13.04.2020  Španělsko – Česká republika
05.06.2020  Česká republika – Ázerbájdžán
09.06.2020  Česká republika – Moldavsko
18.09.2020  Česká republika – Polsko
22.09.2020  Polsko – Česká republika
Podrobnosti: UEFA.com