31. 8. 2019

Z české kabiny: Kvalita byla na naší straně

Źeny vstoupily do kvalifikace ME 2021 úspěšně, v Moldavsku braly tři body za vysokou výhru 7:0.

Český tým byl před utkáním velkým favoritem. „Pořád je to utkání o ME a je jedno, o jakého soupeře jde. Vždy musíme jít do utkání koncentrované, na sto procent a s cílem odvést tam maximum,“ popsala Lucie Martínková.

„Musím říci, že jsme roli favorita splnili a od začátku utkání jsme byli dominantní. Připravovali jsme se na tu hru, že budeme hodně na míči, že budeme potřebovat dobře a přesně kombinovat. Je jen velká škoda, že jsme další dobré příležitosti, hlavně v prvním poločase, nedotáhli lépe do finální přihrávky a gólu. Celkově jsem spokojený, vyhráli jsme, chtěli jsme být lepším týmem a to se nám povedlo. Mohli jsme dát více branek, ale doufám, že jsme si něco schovali na úterý,“ hodnotil trenér Karel Rada a naznačil blížící se domácí utkání s Polskem.

V Moldavsku Češky zvítězily vysoko o sedm branek. „Musíme být spokojeni, jak s předvedenou hrou tak celkově i s taktického hlediska. V úvodu utkání nám tam sice nepadly nějaké šance, ale byly jsme trpělivé a koncentrované, věděly jsme, že další šance přijdou, což se stalo,“ uvedla česká útočnice.

Neproměněné šance by mohly mrzet. „Byly jsme na to připravené i od mentálního kouče, kdy pracujeme s určitými věcmi, takže jsme si to říkaly. Bylo otázkou času, kdy to tam spadne, jelikož kvalita byla na naší straně,“ konstatovala Martínková.

Soupeři postupem času docházely síly, Češky v duelu dominovaly. „Když jdeme do utkání, jdeme to odjezdit na maximum, jsme nároční na sebe a v tomto na soupeře moc nehledíme. Chceme se soustředit na sebe, na své výkony a svoji hru,“ pokračovala Martínková.

„V úterý to bude jiné, nebude tam tolik šancí, o to více se musíme připravit a být lepší v koncovce. Hlavy musíme nastavit tak, že ty šance proměníme, budeme chladnokrevné, agresivní před brankou a půjdeme za tím gólem,“ řekla střelkyně čtvrté branky Lucie Martínková.

„V těchto zápasech přijde minimum šancí, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Očekávám těžký, nepříjemný zápas.  Polsko má dobře konsolidovaný a vyvážený tým. Hrají dobře v obranné fázi s rychlým a kvalitním přechodem do útoku. Mají výborné hráčky, což dokazují v zahraničních ligách, takže neproměňování šancí by nás mohlo hodně mrzet,“ sdělil dále český trenér.

Termíny utkání kvalifikace ME 2021:
03.09.2019 17:30  Česká republika – Polsko (Uherské Hradiště, MFS M. Valenty)
08.10.2019             Česká republika – Španělsko (Praha, Ďolíček)
07.11.2019              Ázerbájdžán - Česká republika
13.04.2020              Španělsko – Česká republika
05.06.2020              Česká republika – Ázerbájdžán
09.06.2020              Česká republika – Moldavsko
22.09.2020              Polsko – Česká republika