5. 3. 2020

Z české kabiny: V určitých fázích zápasu to mělo parametry

Národní tým žen zahájil Cyprus Women’s Cup 2020 remízou s Finskem, kterou hodnotí trenéra Karel Rada a útočnice Andrea Stašková.

Trenér národního týmu viděl v utkání několik pozitiv i negativ. „V určitých fázích zápasu to mělo parametry. Měli jsme tam kvalitu, dobře jsme kombinovali a vytvořili si šance. Zase naopak tam byly fáze, kdy jsme moc chybovali v jednoduché rozehrávce, kdy jsme nebyli až pod takovým tlakem soupeře. V tom se musíme zlepšit, zpřesnit přihrávku a kombinaci. Je to sraz po třech měsících a ta souhra vždy trochu vázne. Je to o tom sehrát pár zápasů a být připraveni do kvalifikace,“ řekl po utkání Karel Rada.

V základní sestavě nastoupila Andrea Stašková, která se po změně stran nachomýtla u vedoucí branky. „Katka Svitková tam dobře zahrála rohový kop na první tyč, trochu jsem to tečovala a odrazilo se to od jejich hráčky přímo do brány a slavily jsme gól,“ popsala situaci česká útočnice.

V závěru i ona měla několik dobrých příležitostí rozhodnout utkání. „Měly jsme tam hodně šancí a chybělo nám štěstíčko v závěru. Pokoušely jsme se to tam dokopat z posledních sil, ale bohužel to nevyšlo,“ posteskla si Andrea Stašková.