16. 3. 2017

Začíná jarní část ligy žen, dorostenky čeká druhé kolo nadstavby

V polovině března začíná jarní část 1. ligy žen, které čeká dohrát tři kola základní části. V lize dorostenek je na programu druhé kolo nadstavby.

Na úvod jara v sobotu od 10:30 hodin přivítá vedoucí Slavia v na umělé trávě v Edenu předposlední Hradec Králové. Domácí hráčky jsou tedy favoritem utkání, naopak svěřenkyně trenéra Dvořáka budou chtít tuto pozici co nejvíce Pražankám znepříjemnit.

Ve stejnou dobu začne na Julisce měření sil dvou pražských celků Dukly a Sparty. Dukla je na šesté příčce, Sparta na druhé pozici ztrácí tři body na čelo. Letenské hráčky zvládly lépe podzimní duel, když vyhrály 7:0. Domácí svěřenkyně trenéra Vetyšky budou jistě chtít vylepšit tuto bilanci. Dukla nabídne z utkání živý přenos.

V neděli chvilku po poledni svedou boj o první jarní ligové body Liberec se Slováckem. Ve Frýdlantu v Čechách půjde o zápas čtvrtého s třetím celkem tabulky, domácí hráčky by se rády přiblížily Slovácku, Moravačky jsou však favoritem a chtějí navázat na podzimní formu.

Kolo uzavře utkání páté Viktorky Plzeň s poslední Zbrojovkou. Na podzim se dařilo lépe Západočeškám, které zvítězily 5:1. Utkání se odehraje od 15:45 hodin v plzeňském areálu v Luční ulici.

Program 12. kola 1. ligy žen:
18. 3. 10:30 FK Dukla Praha - AC Sparta Praha (Juliska - UMT) živý přenos
18. 3. 10:30 SK Slavia Praha - FC Hradec Králové (Eden - UMT)
19. 3. 12:30 FC Slovan Liberec - 1. FC Slovácko (Frýdlant v Čechách - UMT)
19. 3. 15:45 FC Viktoria Plzeň - FC Zbrojovka Brno (Luční - UMT)

Kompletní druhé kolo nadstavbové části ligy dorostenek se odehraje v sobotu 18. března. Utkají se všichni sousedi v tabulce.

První Sparta přivítá v sobotu v jednu hodinu po poledni druhé Slovácko. Oba týmy se utkají podruhé v krátkém časovém sledu. V únoru si sparťanky na Strahově se svým soupeřem relativně v klidu poradily, Slovácko bude nyní muset zabrat, pokud ještě chce pomýšlet na zdramatizování boje o titul. Oba celky dělí šest bodů.

V sobotu od pěti v plzeňské Luční ulici dojde na souboj domácí Viktorie s pražskou Slavií. Poslední vzájemné utkání vyhrály slávistky 3:2, ale v závěru se ještě o body bály.

Všichni účastníci barážové skupiny ještě mohou skončit poslední. Nejpravděpodobněji se však rozhodne mezi posledním Brnem a předposledním Hradcem, na jejich duel dojde v sobotu od tří. Zbrojovce roste forma, na jaře vybojovala první bod s Pardubicemi a v závěru zápasu na Dukle svého soupeře dokázala přehrávat.

Kolo uzavře zápas Dukly s Pardubicemi, hrát se bude na umělé trávě na Julisce pod umělým osvětlením. Dosavadní vzájemná bilance obou týmů je vyrovnaná, každý si připsal po jedné výhře.

Program 2. kola nadstavbové části 1. ligy dorostenek:
18.03.2017 13:00 AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko (TCM Strahov - UMT)
18.03.2017 17:00 FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha (Luční - UMT)
-------
18.03.2017 15:00 FC Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové (TCM Sladovnická - UMT)
18.03.2017 18:30 FK Dukla Praha - SK DFO Pardubice (Juliska - UMT)

PJml, Tomáš Kafka