27. 7. 2020

Ženám začalo soustředění v Chomutově

České reprezentantky zahájily v pondělí čtyřdenní soustředění, do čtvrtka se budou připravovat v Chomutově.

Oproti původní nominaci udělal trenér Karel Rada tři změny, na základě případných komplikací s návratem hráček do italských klubů nahradily Andreu Staškovou a Kamilu Dubcovou debutantky v národním týmu Karolína Křivská s Miroslavou Mrázovou. Zranění vyřadilo i Simonu Necidovou, místo které odcestovala Aneta Dědinová.

Češky se po srazu v Praze přesunuly do Chomutova, kde je podvečer čekal první trénink. „Bylo to zase po delší době něco, jistě si na to po chvilce zvykneme a věřím, že tu potrénujeme vše potřebné a bude to dobré. Na holky jsem se těšila, vždy tady máme dobrou partu,“ uvedla Tereza Krejčiříková, kterou trápilo v posledních letech zranění.

„Byla to náročná cesta, byla jsem asi na třech operacích s kolenem. Poslední půlrok je to lepší a dává se to dohromady. Jsem ráda, že hraji v klubu a že jsem se dostala i na tento sraz,“ dodala česká záložnice.

Na první trénink se přijely podívat i dorostenky FK Teplice u kterých působí jako asistentka trenérky Lucie Martínková, útočnice české reprezentace. Ve čtvrtek sehrají Češky i přípravné utkání, proti teplickým starším žákům.

Soustředění Chomutov (27. - 30. 7. 2020)
30.07. 11:00 Česká republika - FK Teplice U15 (Chomutov)

Kvalifikace ME 2022
18.09. Česká republika – Polsko
22.09. Polsko – Česká republika
23.10. Španělsko – Česká republika
27.10. Česká republika – Ázerbájdžán
01.12. Česká republika – Moldavsko