27. 11. 2019

Ženský fotbal opět podpoří malou Michalku

Úsek ženského fotbalu FAČR pořádá v sobotu 30.11. v pražských Štěrboholech již druhý ročník charitativního halového turnaje na podporu Michalky Hlušičkové.

Již podruhé se uskuteční v pražských Štěrboholech charitativní halový turnaj na podporu Michalky Hlušičkové, které ženský fotbal pomáhá. Míša se narodila jako zdravá holčička, po očkování ve třetím měsíci života se následně pro ni a její okolí změnilo. Její vývoj se zastavil, ovšem i díky podpoře ženského fotbalu se její stav v rámci možností zlepšuje.

Michalka díky podpoře pravidelně navštěvuje Centrum Hájek nedaleko Plzně. „Samozřejmě je to drahá záležitost, pojišťovna na léčbu bohužel nepřispívá. Podpora fotbalové asociace je dostačující a doslova bomba,“ sdělil výkonný ředitel Centra Hájek Marcel Šik.

„Je vidět, že cvičení má smysl a že investované finance ženským fotbalem mají obrovský smysl. V minulosti byla Míša doslova jako hadrová panenka, po sedmi letech je vidět obrovský pokrok, kdy je schopna za ruku chodit sama a tento smysl budeme plnit i nadále,“ svěřil se sekretář ženských soutěží FAČR Zdeněk Mužík

Fotbalová asociace chystá na 30. listopadu od 10:00 do 13:30 hodin druhý ročník charitativního halového turnaje na podporu malé Michalky, kterého se zúčastní několik českých reprezentantek, své umění předvedou i členové reprezentačních realizačních týmů.

Pět týmů povedou kapitánky Eva Šmeralová, Tereza Krejčiříková, Petra Bertholdová, Tereza Kožárová a Silvia Kunáková. Těšit se diváci mohou například i na Báru Votíkovou, Simonu Necidovou, Elišku Sonntagovou, Petru Divišovou a mnoho dalších.

Dokument

27. 11. 2019

Rozpis - Michalka Cup 2019