Duel na Islandu se odehrál za trvalého deště a větru, první zajímavou příležitost měly Češky. Necidová po rohovém kopu však brankářku nepřekonala. Na druhé straně se však radovaly domácí fotbalistky. Tečovanou střelu se od tyče a zad brankářky Votíkové dostala za brankovou čáru.

Vyrovnání mohlo přijít zanedlouho, Stašková však centr Svitkové prodloužila hlavou těsně mimo tyče. Koncovka českého týmu nebyla přesná, chvilku před přestávkou nevyužila centr Lucie Martínkové Kamila Dubcová a její pokus hlavou lapila brankářka.

Po změně stran Thorvaldsdóttir orazítkovala břevno, na druhé straně střílela z dálky Krejčiříková do náruče brankářky. Nebezpečně zakončovala domácí Arnardottir, Votíková její pokus vytěsnila nad branku. Z následného rohového kopu ale přišla druhá trefa v české síti, hlavou se trefila Brynjarsdóttir.

Češky se pokoušely upravit výsledek, ale prosadit se nedokázaly. V největší šanci zblokovala zakončení Staškové domácí obránkyně. Naopak Islanďanky trestaly individuální chyby a vstřelily další dvě slepené branky. V rozmění dvou minut se radovaly Gudmundsdóttir s Jónsdóttir.

České reprezentantky tak odjíždějí z Islandu s prázdnou, už za měsíc je ovšem čeká v Ostravě další důležité utkání s Nizozemskem, které zvítězilo na Kypru 8:0.