7. 11. 2019

Ženy A: Povinná výhra v Ázerbájdžánu

Třetí utkání kvalifikace ME 2021 Češky zvládly, v Ázerbajdžánu vyhrál národní tým 4:0 a připsal si druhou výhru ve skupině.

Domácí fotbalistky se soustředily na defenzívu a na urputně bránícího soupeře Češky dlouho hledaly recept. Stašková v úvodu zamířila pouze do náruče brankářky, následně ve hře českého týmu bylo mnoho nepřesností. Postupně se ale výkon národního celku zlepšoval a vytvářel si mnoho šancí.

Stašková vybídla kolmicí Voňkovou, tu ale vytlačila brankářku z dobrého střeleckého úhlu. Následně se protlačila ke střele sama Stašková, ale i jí brankářka Sharifova vychytala. Ve 36. minutě se už Češky radovaly. Cahynová našla zpětnou přihrávkou Szewieczkovou, její pokus ještě obrana na brankové čáře zblokovala, z dorážky však kapitánka Voňková prostřelila vše co jí stálo v cestě.

Navýšit vedení mohla Svitková po centru Voňkové, míč však z její hlavy olízl pouze tyčku domácí branky. Na konci poločasu nenavýšily skóre ani Lucie Martínková se Svitkovou, neujal se ani dalekonosný pokus Kamily Dubcové.

I po změně stran byly Češky aktivnější, i když z ojedinělé akce střílela nepřesně z dálky domácí Bakarandze. Po hodině hry už byl výsledek veselejší. Svitková našla Staškovou a ta zvýšila na 2:0. Následně Lucie Martínková po rohovém kopu mířila těsně vedle, po přetaženém centru z levé strany se ovšem radovala podruhé v utkání kapitánka Voňková.

Čtvrtý gól pak trefila Kamila Dubcová, ke které se dostal míč od aktivní Staškové. V závěrečné čtvrthodince si Khýrová připsala první start v reprezentační kariéře, kaňkou na duelu je červené karta Bartholodové, která inkasovala dvě žluté karty během pěti minut.

Češky si tak připsaly druhou výhru v kvalifikaci a bodově se dotáhly na Španělsko, to má ovšem jedno utkání k dobru. V dalším utkání se ženy představí hned v úterý v Českých Budějovicích, v přípravném duelu poměří síly s Anglií.