9. 4. 2021

Ženy A: Proti Švýcarsku s Votíkovou v brance, Stašková na hrotu

Česká reprezentace žen jde do prvního utkání baráže o postup na ME 2022 proti Švýcarsku. Utkání začíná v Chomutově od 16 hodin, živě jej můžete sledovat na ČT sport. 

Národní tým se sešel v neděli v Praze a od pondělí se připravoval v Chomutově. V kádru není ze zdravotních důvodů zkušená Petra Vyštejnová, kterou nahradila v nominaci Kateřina Bužková. Stejně jako místo Antonie Stárové je s týmem Michaela Dubcová.

Do prvního utkání baráže proti Švýcarsku posílá trenér Karel Rada brankářku Barboru Votíkovou, obranná čtveřice nastoupí ve složení Jana Petříková, kapitánka Petra Bertholdová, Eliška Sonntagová a Eva Bartoňová, záložní řadu budou tvořit Lucie Martínková, Kamila Dubcová, Kateřina Svitková, Klára Cahynová a Tereza Szewieczková, v útoku pak nastoupí Andrea Stašková.

Sestava ČR: Votíková – Petříková, Bertholdová, Sonntagová, Bartoňová – Martínková L., Cahynová, Svitková, Dubcová K., Szewieczková - Stašková.

Sestava Švýcarska: Thalmann - Martiz, Bühler, Stierli, Aigbogun - Wälti - Gut, Sow, Maendly - Cmogorčević, Bachmann.

První utkání proti Švýcarsku začíná v Chomutově od 16 hodin a živě jej můžete sledovat od 15:50 hodin na ČT sport. Odveta se hraje na půdě soupeře o čtyři dny později.

Baráž o postup na ME 2022
09.04. 16:00 Česká republika – Švýcarsko (Chomutov)
13.04. 20:00 Švýcarsko - Česká republika (Stockhorn Arena, Thun)