5. 3. 2021

Ženy A: V cestě na EURO stojí silné Švýcarsko

Páteční los určil českým fotbalistkám soupeřky pro baráž v boji o postup na EURO 2022 v Anglii. Svěřenkyně trenéra Karla Rady se střetnou dvakrát se silným Švýcarskem.

Češky skončily v kvalifikační skupině na druhém místě, ale mezi přímo tři postupující týmy se nevešly. O historicky první postup na EURO se ženy v dubnu dvakrát střetnou se Švýcarskem, kterému dvakrát podlehly v předchozí kvalifikaci na evropský šampionát.

Český národní tým začne na domácí půdě.

Trenér Karel Rada si je vědom těžkého losu. „Dostali jsme nejsilnějšího soupeře, který je velmi nepříjemný, což dokazoval i ve své skupině s Belgií. Švýcarsko je favoritem tohoto dvojutkání, ve světových tabulkách je před námi, ale my to nevzdáváme a dokud bude sebemenší šance na postup, budeme bojovat. Chceme uspět a postoupit,“ sdělil.

„Je to jeden z nejtěžších soupeřů, kterého jsme mohly dostat. Víme, že ten tým je kvalitní, skládá se z několika holek, které působí v zahraničních velkoklubech. Jde o velmi zkušeného soupeře, ale nemění to nic na tom, že budeme chtít postoupit. Dáme do toho všechno a myslím si, že to bude jeden ze životních fotbalových zápasů nejen pro mě, ale pro celý tým. Já doufám, že se na nás konečně usměje štěstí a postoupíme na velký šampionát,“ uvedla k losu kapitánka národního týmu Lucie Voňková.

Nyní začne finální příprava na baráž. „Čekali jsme na soupeře, kterého nám los přidělí, nyní se začneme připravovat cíleně. Budeme se samozřejmě dívat a sledovat jeho styl hry, jak se snaží hrát. Tým je složený z hráček, které převážně působí v německé, francouzské a domácí lize. I to vypovídá o jeho kvalitě,“ popsal trenér.

Přesné termíny utkání ještě nejsou známy. „Nyní se vše dolaďuje. Víme, že začínáme doma, ale musíme vyřešit kdy a kde. Určitě využijeme maximálně reprezentačního okna, tedy tým by se měl sejít 5. dubna,“ dodal trenér žen Karel Rada.

Los baráže o EURO 2022 (7. - 13. 4. 2021)
Ukrajina – Severní Irsko
Portugalsko - Rusko
Česká republika - Švýcarsko

Podrobnosti - UEFA.com