12. 6. 2019

Ženy čeká v Chomutově příprava s Ruskem

Ženská reprezentace má před sebou poslední přípravu před podzimním startem kvalifikace ME. Češky se v pátek a v pondělí střetnou v Chomutově s Ruskem. 

Národní tým se sešel ve středu před polednem v Praze v sídle FAČR, kde bylo naplánováno týmové focení. Po obědě se tým přesunul do Chomutova. „Je to naše poslední příprava před startem kvalifikace ME, kdy nás pak čekají zápasy s Moldavskem a Polskem. Ted máme poslední možnost se potkat a připravit se na utkání, co nás budou čekat. Scházíme se dva měsíce po naší dubnové přípravě s Walesem a máme necelé tři měsíce do začátku samotné kvalifikace, je to pro nás tedy velmi důležité setkání,“ uvedl reprezentační trenér Karel Rada.

„Rusko je nelehký soupeř, v žebříčku před námi, což dokazují jeho utkání a výsledky, takže pro nás to bude jistě dobrá příprava. Vím, že hráčky jsou na konci náročné sezony, mají drobná zranění a přítomna je i únava, k čemuž samozřejmě přihlédneme, ale důležité je se připravit na to, co nás bude čekat a na to se připravit,“ pokračoval.

Na srazu nechyběla ani kapitánka týmu Lucie Voňková. Která v létě změní působiště, podepsala smlouvu v Ajaxu. „V posledním roce jsem byla hodně zraněná, což ovlivnilo i to, že jsem moc v Bayernu nenastupovala. Ke konci jsem již hrála a dařilo se mi, ale těším se na nové působiště. Už nejsem nejmladší, v Německu jsem byla šest let a chtěla jsem si ještě vyzkoušet jinou soutěž a moc se těším,“ prozradila.

„Já jsem musela na tyto zápasy trochu čekat, jelikož nám sezona v Německu skončila dříve, ale do těchto dvou důležitých přípravných utkání dáme všechno a doufám, že to sezonu uzavřeme výhrou,“ konstatovala. Kapitánka si uvědomuje důležitost posledního setkání před ostrým startem kvalifikace. „Je to velmi důležité, abychom ty přípravné duely zvládly a dalo nám to potřebné sebevědomí do startu kvalifikace. Ale jistě nás nečeká nic jednoduchého,“ dodala Voňková.

Český tým není kompletní. „Trápí nás některá zranění, s týmem tak nejsou například Petra Vyštejnová, Alexandra Vaníčková, Lucie Martínková je po operaci, s její sestrou Irenou jsme domluveni z rodinných důvodů. Chybí také Petra Divišová, která se rozhodla ukončit reprezentační činnost ze zdravotních důvodů, což nás mrzí, ale respektujeme to. Byla to hráčka, která měla týmu vždy co dát a byla přínosem pro reprezentaci, Ale tak to bohužel ve fotbalovém životě chodí a přejeme jí, aby se jí dařilo i nadále,“ sdělil český trenér.

Naopak se na zelené trávníky vracejí hráčky po dlouhodobých zraněních. „Jsme rádi, že se zapojuje a první minuty sbírá Tereza Krejčiříková, jistě jí hodně pomůže letní příprava. Podobně je na tom i Jana Sedláčková, která se má zapojit do letní přípravy v Jeně, kde prodloužila smlouvu a vrací se s klubem do Bundesligy. Po zranění se také vrací Eliška Janíková a začíná trénovat s týmem,“ uvedl dále Rada.  

„Postupně také zapojujeme a chceme zabudovávat hráčky, které prošly reprezentační devatenáctkou a záleží pouze na jejich přístupu, jak se jim bude dařit herně a zda se prosadí do kádru áčka,“ uzavřel povídání trenér Karel Rada.

Obě přípravné utkání české reprezentace s Ruskem se odehrají v Chomutově, vstupné je zdarma.

Program ženské reprezentace:
14.6. 18:00 Česká republika – Rusko (Chomutov)
17.6. 10:30 Česká republika – Rusko (Chomutov)