30. 4. 2021

Ženy čeká v kvalifikaci o postup na MS silné Nizozemsko a Island

V pátek po poledni byla v sídle UEFA rozlosována evropská část kvalifikace MS žen, které bude v roce 2023 hosti Austrálie a Nový Zéland. Češky se střetnou s Nizozemskem, Islandem, Běloruskem a Kyprem.

České fotbalistky stále čekají na vytoužený postup na finálový turnaj, v dubnu jim těsně unikla účast na ME v baráží se Švýcarskem. Nyní je před národním týmem kvalifikace na světový šampionát, která se rozběhne na podzim letošního roku.

Češky při losování byly ve třetím výkonnostním koši, v kvalifikaci je tedy čekají dva papírově silnější soupeři. Na MS 2023 z Evropy postoupí devět vítězů kvalifikačních skupin, na druhé týmy čeká baráž o další tři postupová místa.

Svěřenkyně trenéra Karla Rady čekají v boji o postup Nizozemsko, Island, Bělorusko a Kypr. „S losem spokojena moc nejsem, přála jsem si z prvního koše někoho, s kým jsem ještě nehrála, jako například Francie. Dostaly jsme Nizozemky, finalistky MS a mistryně Evropy, které jsou rozhodne favoritky skupiny. My se každopádně na ně pokusíme připravit, jak nejlépe budeme umět a budeme se snažit hrát, tak jako se Švýcarskem. Island jsme měly ve skupině i v poslední kvalifikaci MS, oba zápasy jsme remizovaly, ale věřím, že nyní jsme zase o kus dál. Ostatní týmy ve skupině musíme porazit. Mrzí mě, že jsme jen v pětičlenné skupině, každý zapas za národní tým nás posouvá, nedá se nic dělat. Rozhodně se na každý zápas těším a doufám, že to už konečně vyjde,“ uvedla po losu čtyřnásobná fotbalistka roku Kateřina Svitková.

Los kvalifikace MS 2023 – skupina C
Nizozemsko
Island
Česká republika
Bělorusko
Kypr