14. 2. 2019

Ženy Dukly posledním čtvrtfinalistou poháru

Dukla ve čtvrtek podvečer porazila na Julisce druholigovou Čáslav 6:1 a zahraje si čtvrtfinále poháru proti Liberci. Hrobská nastřílela hattrick.

Začátek dohrávky třetího kola poháru FAČR žen vyšel lépe hostujícím druholigovým fotbalistkám a do vedení je dostala po centru Burešové Martinezová. Dukla se dlouho nedokázala dostat do tempa a až postupně přebírala otěže utkání.

Ovšem pak přišel rozhodující zvrat utkání. Nejdříve v devatenácté minutě přesně k tyči mířila Skálová, o chvilku později již Dukla vedla. Centr z rohového kopu se dostal k nehlídané Dvorské a její zakončení ještě do sítě tečovala Hrobská. Stejná střelkyně si pak o další dvě minuty později připsala další přesnou trefu a bylo to 3:1. Těsně před přestávkou ještě jednou mířila Hrobská přesně a radovala se potřetí v utkání.

Po změně stran Pražanky kontrolovaly hru a vytvářely si další šance. Nakonec ještě Dukla přidala dvě branky, nejdříve obstřelila brankářku Adámková a na konečných 6:1 upravila Lišková. Na stavu výsledku utkání nic nezměnila ani nebezpečná střela Martinézové z poslední minuty, kterou brankářka Dolejšová vyrazila na břevno domácí branky. Dukla tak porazila druholigového soupeře a ve čtvrtfinále poháru pocestuje na půdu libereckého Slovanu.

FK Dukla Praha – FK Čáslav 6:1 (4:1)