13. 4. 2021

Ženy jdou do odvety ve Švýcarsku beze změny

Trenér žen Karel Rada vyšle do odvety ve Švýcarsku stejnou sestavu jako v pátek v Chomutově. Druhé utkání baráže o postup na ME 2022 začíná v Thunu od 20 hodin, přímý přenos vysílá opět ČT sport. 

Češky šly v úvodním klání proti favoritkám ze Švýcarska do vedení, když se s pokutového kopu prosadila po přestávce Kateřina Svitková. Soupeřky však dokázaly v závěru vyrovnat a duel tedy skončil remízou 1:1. Pro postup platí tradiční pohárová matematika, Češky musí vstřelit na půdě soupeře gól, dál je posune výhra nebo jakákoliv remíza od stavu 2:2.

Trenér Karel Rada zvolil pro odvetu stejnou jedenáctku hráček jako v pátečním souboji. V brance tedy nastoupí Barbora Votíková, obranná čtveřice bude ve složení Jana Petříková, kapitánka Petra Bertholdová, Eliška Sonntagová a Eva Bartoňová, záložní řadu vytvoří Kateřina Svitková, Lucie Martínková, Klára Cahynová, Kamila Dubcová a Tereza Szewieczková a v útoku budu Andrea Stašková.

Sestava Švýcarska: Thalmann - Maritz, Bühler, Stierli, Aigbogun - Gut, Wälti, Maendly - Crnogorčević, Bachmann, Fölmli.

Sestava ČR: Votíková – Petříková, Bertholdová, Sonntagová, Bartoňová – Svitková, Martínková L., Cahynová, Dubcová K., Szewieczková - Stašková

Odveta baráže o postup na ME 2022 začíná ve švýcarském Thunu ve 20 hodin, od 19:50 hodin vysílá přímý přenos ČT sport.

Baráž o postup na ME 2022
13.04. 20:00 Švýcarsko - Česká republika (Stockhorn Arena, Thun)
první utkání 1:1