3. 9. 2018

Ženy na Islandu zaútočí na druhou příčku ve skupině

Ženská reprezentace v úterý nastoupí na Islandu k poslednímu utkání kvalifikace MS. A je o co hrát! Případná výhra by svěřenkyním trenéra Karla Rady zajistila druhé místo v páté kvalifikační skupině.

Kritéria postupu na MS jsou velmi náročná, na finálový turnaj postupuje z Evropy pouze sedm vítězů kvalifikačních skupin, nejlepší čtyři celky na druhých místech se utkají o jedno další postupové místo. Češky mají stále šanci na druhé místo ve skupině, které by bylo velkým úspěchem. Musejí však na Islandu zvítězit a teoreticky ještě stále mají šanci na případnou baráž.

"Uvidíme, jak se vyvinou ostatní zápasy. Po výhře Německa máme pořád šanci hrát na Islandu o druhé místo. Třeba někdo z ostatních soupeřů ještě zaváhá a budeme mít šanci na baráž," doufala záložnice Kateřina Svitková. "Naděje umírá poslední, budeme bojovat," přidala se Petra Divišová, která v posledním utkání vedla reprezentaci jako kapitánka.

Češky zahájily kvalifikaci vysokou výhrou na Faerských ostrovech a smolnou domácí porážkou s favorizovaným Německem. Pak přišla výhra 4:0 ve Slovinsku a remíza 1:1 s Islandem. V odvetě pak již Němky doma utkání ovládly, ženy pak zvládly dvě domácí utkání s Farskými ostrovy a Slovinskem.

Nyní se tedy tým trenéra Karla Rady představí v posledním utkání na Islandu, na který Češky ztrácejí tři body, v případě vítězství by se díky lepšímu vzájemnému dostaly před něj. Na české půdě totiž vzájemný zápas skončil remízou 1:1.

Národní tým aktuálně bojuje s velkou marodkou, k dispozici není po operaci kolene kapitánka Lucie Voňková, zranění vyřadilo i další hráčky. I tak však Češky nic nevzdávají a v posledním utkání chtějí nechat na hřišti maximum.

Program ženské reprezentace:
04. září: Island – Česká republika (17:00, Reykjavík)

Tabulka 5. kvalifikační skupiny: 
1. Německo   7   6 0 1 30:3 18
2. Island   7   5 1 1 21:5 16
3. Česká republika   7   4 1 2 19:7 13
4. Slovinsko   8   2 0 6 9:20 6
5. Faerské ostrovy   7   0 0 7 1:45 0