21. 10. 2016

Ženy: Na Slovensku těsná prohra

Česká fotbalová reprezentace žen sehrála v pátek podvečer první ze dvou přípravných utkání se Slovenskem a v Popradu se lépe dařilo domácímu celku, který nakonec vyhrál těsně 3:2.

První poločas lépe vyšel Slovenkám, za které se dvakrát trefila přesně Biroová. Po přestávce se ovšem podařilo Češkám vyrovnat. Nejdříve v 52. minutě snížila Chlastáková a čtvrt hodiny před koncem zamířila přesně Hloupá. V závěru bohužel domácí hráčky strhly vedení na svoji stranu a první duel vyhrály 3:2. Odveta se hraje opět v Popradu v pondělí od 17 hodin.

Z pohledu výsledku samozřejmě utkání nemohu hodnotit dobře, inkasované branky padly po našich chybách. Nejdříve jsme neuhlídali standardní situaci a podruhé došlo k chybě v rozehrávce. Po přestávce se nám podařilo vyrovnat a v závěru jsme mohli jít do vedení, ovšem neproměnili jsme a z následného protiútoku soupeřky rozhodly. V utkání jsme dali příležitost dalším hráčkám, které se ukázaly dobře a víme, že s nimi můžeme počítat. Hráli jsme dle taktických pokynů, ze zajištěné obrany, z rychlých protiútoků jsme si vytvářeli brankové situace, chybělo lepší řešení v koncovce. Pohlídali jsme krajní prostory, ale soupeřky potrestaly naše chyby. V pondělí dáme šanci dalším hráčkám, které se dnes na hřiště nedostaly,“ uvedl po utkání trenér Stanislav Krejčík.

Slovensko – Česká republika 3:2 (2:0)