7. 3. 2018

Ženy na závěr porazily Slovensko a skončily deváté

Po čtvrtém místě ve skupině Češky ve středu dopoledne změřily síly v boji o deváté místo na Cyprus Women's Cupu se Slovenskem. Svěřenkyním trenéra Karla Rady poslední zkouška před kvalifikačním utkáním s Německem vyšla a vyhrály 5:2.

První minuty vyšly Češkám skvěle a na konci šesté minuty je poslala po centru Divišové hlavou do vedení Kožárová. Ve 12. minutě zahrávalo Slovensko po faulu Krejčiříkové pokutový kop, Votíková však Vojtekovou vychytala.

Během první půlhodiny faulovala Slovenka Košíková dvakrát Voňkovou a po dvou žlutých kartách musela předčasně opustit hřiště. Před přestávkou však v pokutovém území faulovala Bužková Mikolajovou a druhou penaltu již proměnila Hmírová a vyrovnala. Následně několikrát Votíková podržela český tým a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu udělal trenér Rada čtyři změny v sestavě. V 53. minutě prošla obranou kapitánka Voňková, ale brankářku Korenčiovou ve vyložené šanci nepřekonala. O deset minut později se již Češky mohly radovat, po centru Divišové z pravé strany se nakonec míč odrazil ke Kožárové a ta svojí druhou brankou v utkání vrátila Češkám vedení.

České fotbalistky měly i další šance, čtvrt hodiny před koncem přidala třetí branku Dědinová. V 81. minutě se podařilo Slovensku snížit, po chybě v rozehrávce byla na konci rychlé akce Maťavková. V závěru se ale nejdříve po přihrávce Divišové trefila Szewieczková a na konečných 5:2 uzavřela v nastaveném čase Svitková.

"Do tohoto zápasu jsme šli jednoznačně s cílem na závěr zvítězit a především být už konečně zase produktivní. Úvod zápasu nám vyšel zásluhou branky Kožárové. Bohužel jsme Slovenkám umožnili další penaltou vyrovnat. V prvním poločase nás několikrát podržela brankářka Votíková včetně chycené penalty. Do druhého poločasu jsme udělali čtyři změny v sestavě a dotáhli jsme nakonec zápas i proti v deseti dobře hrajícímu soupeři do vítězného konce. O branky se postaraly Kožárová, Dědinová, Szewieczková a Svitková. Všichni jsme rádi, že nám tentokrát druhý poločas vyšel, a že se dnes holky rozstřílely. Turnaj jsme zakončili vítězně a chtěl bych všem hráčkám za jejich přístup a výkony na Kypru poděkovat. Získali jsme zde před kvalifikační bitvou s Německem další cenné mezinárodní zkušenosti," hodnotil nejen závěrečný zápas, ale i celý turnaj trenér Karel Rada.

Pro český tým tak končí přípravný turnaj a přesně za měsíc nastoupí národní tým v kvalifikaci MS v německém Halle proti domácímu výběru.

Cyprus Women's Cup 2018, AEK Arena, Larnaka, Kypr

Česká republika - Slovensko 5:2 (1:1)

Branky: 6. a 64. Kožárová, 74. Dědinová, 89. Szewieczková, 90.+5 Svitková – 40. Hmírová (pen.), 81. Maťavková
ŽK: 19. a 30. Košíková, 86. Vojteková (obě Slovensko)
ČK: 30. Košíková
Sestava ČR: Votíková (46. Vaníčková) – Dědinová, Sedláčková J. (83. Kladrubská), Cahynová, Bartoňová (65. Szewieczková) – Divišová, Krejčiříková (46. Svitková), Bužková (46. Stárová), Nepokojová (46. Chlastáková) – Voňková, Kožárová.