4. 3. 2020

Ženy nastoupí ve čtvrtek proti Finsku

Na úvod Cyprus Women’s Cupu 2020 se ženský národní tým postaví ve čtvrtek proti Finsku.

Češky se sešly v neděli v Praze a na začátku týdne se přesunuly na Kypr, zde je ve čtvrtek čeká první utkání proti Finsku, které svěřenkyně trenéra Karla Rady před rokem porazily 2:1. „I vzhledem k hráčskému složení týmů nás čeká asi nejtěžší soupeř. Finky přiletěly v dobré sestavě. Od minulého roku udělaly nějaké změny v rozestavení, do kádru zabudovaly jiné hráčky. Na utkání se těšíme a je to pro nás velká výzva,“ uvedl asistent trenéra Miroslav Jíra.

Proti Finkám odehrála před rokem celé utkání Petra Bertholdová. „Myslím si, že to bude vyrovnané utkání. Očekávám od seveřanek tradičně bojovný výkon. Je to pro nás příprava na kvalifikaci, takže se na to chceme připravit dobře, jdeme do toho naplno a doufám, že vyhrajeme,“ věří opora zadních řad reprezentace.


Finální příprava na kvalifikační utkání se Španělskem tak začíná. „Nechci moc prozradit, ale samozřejmě turnaj na Kypru slouží jako příprava na Španělsko, které nás čeká v dubnu. Takže i taktiku tomu přizpůsobujeme. Chceme se na to připravit jak způsobem hry, tak chováním hráček v určitých situacích na hřišti,“ naznačil asistent Jíra.

Přes zimu se většina hráček připravuje v klubech na umělém povrchu, na Kypru si však tým užívá kvalitních podmínek na přírodním trávníku. „Rozdíl to samozřejmě je, což bylo na úvodních tréninkách vidět, ale nemůžeme v tom hledat alibi, pro oba týmy je to stejné. Některé hráčky v Itálii hrají na přírodní trávě a myslím si, že pro většinu hráček je ta přírodní tráva další motivací předvést dobrý výkon,“ věří asistent trenéra.

Petra Bertholdová se na přírodní trávníky těšila „Je to něco jiného, ale zvykáme si rychle. Nemyslím si, že by nám ten přechod měl dělat nějaké větší problémy. Je dobře, že na tomto turnaji hrajeme, jsme delší dobu pohromadě a můžeme potrénovat další věci před kvalifikací,“ pochvaluje si. 

Utkání proti Finsku začne ve čtvrtek 5. března od 14:30 hodin českého času v larnacké AEK Areně. „Na zápas jsme připraveni a směřujeme vše k prvnímu duelu. Věřím, že budeme dobře připraveni,“ dodal na závěr Miroslav Jíra.

Ženy A - Women’s Cyprus Cup 2020 - Kypr - cypruswomenscup.net
05.03. 14:30  Česká republika – Finsko (Larnaka, AEK Arena)
11.03. 12:00  Mexiko – Česká republika (Larnaka, AEK Arena)

Další termíny utkání kvalifikace ME 2021:
13.04.2020  Španělsko – Česká republika
05.06.2020  Česká republika – Ázerbájdžán
09.06.2020  Česká republika – Moldavsko
18.09.2020  Česká republika – Polsko
22.09.2020  Polsko – Česká republika
Podrobnosti: UEFA.com