8. 3. 2017

Ženy neudržely vedení a Italkám podlehly

Po čtvrté příčce v základní skupině čekal ve středu dopoledne na Cyprus Women's Cupu české ženy duel o konečnou jedenáctou příčku proti Itálii. Češky bohužel neudržely vedení a soupeřkám podlehly 2:6.

Hned v úvodu se do zajímavé šance protáhla Voňková, její střet s brankářkou ovšem rozhodčí jako penaltový faul neposoudila. Česká kapitánka však kvůli zranění nemohla ve hře pokračovat a nahradila ji Divišová.


Češky se přeci jen radovaly. V deváté minutě centrovala do pokutového území Vyštejnová a Chlastáková otevřela skóre. Českou obranu nejvíce zlobila italská kapitánka, naopak po centru Martínkové zamířila Svitková hlavou pouze do tyče.

Ovšem v závěru prvního poločasu přišel výpadek a Italky dokázaly během pár minut otočit skóre. Dvě branky vstřelila Girelli, a těsně před pauzou z dorážky rozvlnila síť Parisi.

Chvilku po přestávce se Italky radovaly počtvrté, trefila se Bonansea. Dále využily soupeřky nepřesnosti v rozehrávce a na konci rychlého útoku byla kapitánka Gabbiadini. Snížení na 2:5 přišlo sedm minut před koncem, když zamířila přesně z pokutového kopu Svitková po faulu na Martínkovou.

Na konečných 6:2 pro Itálii upravila skóre v nastaveném čase
Giugliano a svěřenkyně trenéra Rady tak po prohře skončily na konečné dvanácté příčce.

„Poslední zápas o umístění jsme začali dobře a po gólu Chlastákové šli do vedení. Holky hrály organizovaně a nepouštěly Italky do šancí. Naopak po hlavičce Svitkové jsme trefili tyč a mohli jít do dvougólového vedení. Ve 38. minutě soupeřky srovnaly a následoval náš kolaps. Do přestávky se Italky ještě dvakrát trefily a nastal obrat v zápase. Hned po přestávce jsme svoji šanci neproměnili, naopak soupeřky střelou z dálky udeřily počtvrté. Pak už Italky zápas ovládly a po vítězství 6:2 zaslouženě vyhrály. Náš druhý gól dala z pokutového kopu Svitková po faulu na Martínkovou. Dali jsme prostor všem hráčkám z kádru, čímž jsme získali reálný obraz o stavu jejich výkonnosti,“ hodnotili závěrečný duel na turnaji trenéři Rada s Jírou.

Cyprus Women's Cup 2017, utkání o 11. místo
Itálie - Česká republika 6:2 (3:1)
Branky: 38. a 40. Girelli, 45 Parisi, 48. Bonansea., 54 Gabbiadini, 90.+3 Giugliano - 9. Chlastáková, 83. Svitková (pen.)
ŽK: 49. Bonansea - 44. Sedláčková N., 47. Kožárová 
ČR: Bednaříková – Vyštejnová, Sedláčková N. (46. Necidová), Sedláčková J., Dlasková – Svitková, Kožárová (72. Kladrubská), Bertholdová – Martínková L., Voňková (7. Divišová, 59. Strnadová), Chlastáková (46. Nepokojová)

Utkání jste mohli sledovat živě:
https://www.youtube.com/watch?v=ZvPLYpNAE-E 

Stránky turnaje: http://www.cypruswomenscup.net/