27. 2. 2019

Ženy podlehly KLDR o dvě branky

Ženy zahájily Cyprus Women‘s Cup 2019 středečním utkáním proti KLDR. V kyperské Pyle Češky podlehly soupeřkám 2:4, v pátek je čeká Finsko.

Severokorejky šly do vedení po čtrnácti minutách hry, když úvodní branku vstřelila Ju Hyo Sim. Zanedlouho byl rozdíl dvoubrankový, tentokrát se radovala Kim Yun Mi.

Češkám se podařilo snížit po přestávce, v 63. minutě se prosadila Eva Bartoňová. Sedm minut před koncem ovšem vrátila dvoubrankové vedení na stranu Asiatek Ri Pom Hyang. Vzápětí sice opět snížila Tereza Szewieczková, v nastaveném čase ale upravila na konečných 4:2 pro KLDR druhou trefou v zápase Kim Yun Mi.

Ve druhém utkání skupiny A remizovala Jihoafrická republika s Finskem 2:2 a právě seveřanky budou v pátek dalším soupeřem českého týmu.

„Samotný úvod nám vyšel a k vidění bylo vyrovnané utkání. Pak jsme ale inkasovali po rohovém kopu a po následném zaváhání brankářky Vaníčkové to bylo 2:0. Tím získaly Korejky jistotu a sebevědomí a do konce poločasu byly lepším, důraznějším a agresivnějším týmem. S jejich presinkem jsme měli problémy a nemohli se dostat do zápasu. Po přestávce se nám už dařilo lépe, jak jsme si řekli v šatně, více jsme dostupovali, zvýšili agresivitu a zlepšili napadání. Díky tomu jsme vytěžili branku na 2:1, vyrovnání však odmítla z otočky Szewieczková. Bohužel později soupeřky daly na 3:1, ale i tak se nám podařilo vstřelit opět kontaktní branku. V závěru to pak už bylo nahoru dolu a soupeř toho využil. Korejky byly nepříjemným soupeřem, předvedly rychlé protiútoky, ukázaly také velkou kvalitu, fyzickou i taktickou připravenost, což pro nás byla velmi dobrá zkušenost,“ konstatoval po utkání trenér Karel Rada.

KLDR ženy – Česká republika ženy 4:2 (2:0)

Branky: 18. a 90.+4 Kim Yun Mi, 14. Ju Hyo Sim, 83. Ri Pom Hyang – 63. Bartoňová, 85. Szewieczková.
ŽK: Jou So Yon (PRK)
Sestava ČR: Vaníčková – Vyštejnová, Martínková I., Bertholdová (69. Sedláčková N.), Bartoňová (78. Veselá) – Dubcová K., Cahynová (53. Bužková) – Chlastáková (57. Martínková L.), Szewieczková, Nepokojová (46. Dědinová) – Voňková (69. Jarchovská).