22. 10. 2019

Ženy poměří síly s Anglií, předtím je čeká Ázerbájdžán

Další těžká zkouška čeká na české fotbalistky. Po kvalifikačním utkání v Ázerbájdžánu, které se odehraje v Baku 7. listopadu, přivítají o pět dní později v Českých Budějovicích silnou Anglii.

Češky mají před sebou v Ázerbájdžánu další kvalifikační duel o postup na ME, následně se 12. listopadu střetnou v Českých Budějovicích s Anglií. „Ázerbájdžán je papírově nejslabším celkem skupiny, tedy výhru na jeho půdě beru jako povinnost. S tím tam musíme jet a přivézt si tři body,“ uvedl ke kvalifikačnímu utkání trenér Karel Rada.

Následně do Českých Budějovic dorazí semifinalistky posledního MS ve Francii. „Angličanky jsou dalším světovým top týmem, se kterým budeme mít tu možnost se poměřit. Je to pro nás velká výzva, abychom se potkávali s touto špičkou a nabrali nové zkušenosti s těmi nejlepšími,“ prozradil trenér českého týmu.

Nominaci na obě utkání najdete ZDE.

Na utkání se velmi těší i Andrea Stašková, která v létě přestoupila ze Sparty do Juventusu. „Musím přiznat, že se na zápas s Anglií těším. Bude to pro náš reprezentační tým vzrušující utkání. Můžeme si zkusit zase jinou zemi a vidět odlišné vnímání fotbalu, které je na vysoké úrovni. Věřím, že do zápasu nastoupíme se stoprocentním nasazením a uděláme vše pro to, abychom ho zvládly. Musíme vzít také v potaz, že budeme hrát proti profesionálnímu týmu a rozdíl v kvalitě hráček tam jistě bude,“ konstatovala česká útočnice před duelem s jedním ze čtyř nejlepších týmů světa.

Anglie má ve svém středu hvězdné hráčky, obránkyně Lucy Bronze byla vyhlášena nejlepší hráčkou Evropy za sezonu 2018/19. Evropští trenéři a novináři ji vybrali jako první obránkyni, která tuto anketu ovládla. „Velké díky patří mým spoluhráčkám z reprezentace Anglie, se kterými jsem prožila tak úžasné léto. Bez nich bych tuto cenu nikdy nezískala,“ uvedla vítězka. Mezi deseti nejlepšími se objevila i její spoluhráčka Ellen White, ta obsadila pátou příčku.

Mistrovství Evropy fotbalistek bude v roce 2021 hostit právě Anglie. Ostrovanky tak mají účast na finálovém turnaji zajištěnu, proto nyní hrají přípravná utkání. Před příjezdem do České republiky ještě svěřenkyně trenéra Philla Nevilla poměří síly 9. listopadu s Německem. Při tomto utkání je šance na divácký rekord kolem 80 tisíc fanoušků, londýnský stadion Wembley hlásí vyprodáno.

Přípravné utkání s Anglií budou hostit České Budějovice na Střeleckém ostrově v úterý 12. listopadu od 20:15 hodin. Vstupné je 50,- Kč, děti do 150 cm a ZTP mají vstup zdarma. Vstup zdarma bude také pro organizované skupiny, které se mohou obracet na mail martincova@fotbal.cz.

Kvalifikace ME 2021 - Anglie:
07.11. 16:00 Ázerbájdžán - Česká republika (Baku, AZE)

Přípravné utkání:
12.11. 20:15 Česká republika – Anglie (České Budějovice)