7. 4. 2019

Ženy remizovaly s Walesem i v odvetě

Češky v neděli odehrály ve Walesu odvetu přípravného utkání, ve kterém se po čtvrteční bezbrankové remíze utkaly širší kádry obou celků. I druhé měření sil skončila remízou, tentokrát však 1:1, když ve druhém poločase vyrovnávala Divišová.

V prvním poločase padla jediná branka, když chvilku před odchodem do šaten využila chybu českého týmu Greenová a poslala domácí do vedení. Češky se nakonec dočkaly vyrovnání, když se prosadila Divišová a i odveta tak skončila smírně.

„První poločas se odehrával uprostřed hřiště bez větších příležitostí na obou stranách. Ve hře bylo hodně individuálních nepřesností, vázla nám rozehrávka a po chybě jsme darovali soupeři vedoucí gól. V tomto utkání jsme se dostali do hry až v závěrečné čtvrthodině, vytvořili jsme si převahu a několik šancí. Dali jsme vyrovnávající branku a ještě jsme mohli otočit výsledek. V celku to bylo utkání plné nepřesností a oboustranně nepříliš povedené,“ hodnotil odvetu trenér Karel Rada.

Přípravné utkání žen

Wales - Česká republika 1:1 (1:0)

Branky: 37. Greenová – 77. Divišová
ŽK:
46. Lloydová, 90. Greenová (obě WAL)
Sestava ČR: Růžičková (46. Vaníčková) – Dědinová (60. Divišová), Sedláčková N. (46. Necidová), Bertholdová, Nepokojová (46. Vyštejnová) – Molková (46. Martínková L.), Bužková (60. Stárová), Cahynová, Veselá – Chlastáková - Voňková