3. 8. 2016

Ženy remizovaly v Severním Irsku, šance na postup se vzdálila

Ve středu večer odehrály ženy odložené utkání kvalifikace ME v Severním Irsku. Trenér Krejčík poslal do hry téměř stejnou sestavu jako v domácím utkání, pouze Necidová nahradila Nikolu Sedláčkovou. Češky v utkání remizovaly 1:1 a EURO se jim vzdaluje.

Ještě před utkáním musel trenér Krejčík udělat jednu vynucenou změnu v sestavě, po rozcvičce nebyla schopna nastoupit Lucie Voňková a do hry tak naskočila Nikola Sedláčková. Češkám se vstup do utkání podařil a během několika prvních minut si vytvořily dvě příležitosti, ovšem brankářka Burnsová zůstala nepřekonána.

Na druhé straně zahrozil domácí celek po rohovém kopu, ale ani tentokrát se stav utkání neměnil. Skóre otevřela až ve 35. minutě Chlastáková, která centrem překvapila domácí brankářku, míč zapadl na zadní tyč a poslala tak naše hráčky do vedení.

Po přestávce se ovšem podařilo ostrovankám vyrovnat, když se v 55. minutě z pokutového kopu trefila Furnessová. Střelkyně branky byla nebezpečná i v dalších minutách, ovšem Votíková držela remízový stav. Strhnout vedení zpět na naši stranu mohla Chlastáková, ale stále se pokračovalo za stavu 1:1. Českou brankářka se předvedla ještě v závěru proti Callaghanové a utkání tak skončilo remízou.

Češkám se opět vzdálila možnost postupu, musí čekat na ztrátu Italek, které čeká utkání právě v Severním Irsku. Pokud Italky na ostrovech prohrají, Češkám bude stačit na jihu Evropy výhra. Pokud Irky s Italkami remizují, musí Češky vyhrát v posledním utkání o 4 branky.

„Museli jsme udělat jednu změnu, na úterním předzápasovém tréninku se zranila Voňková a po rozcvičce oznámila, že bohužel do utkání nastoupit nemůže. První poločas jsme zahájili proti větru, tlačili jsme se do obranného bloku, ovšem domácí hráčky byly důrazné a vyhrávaly osobní souboje. Nedařila se nám rozehrávka a na některých hráčkách byla vidět určitá nerozehranost a nervozita. Dostali jsme se do vedení, když centr Jitky Chlastákové zapadl na zadní tyč. Ostrovanky hrozily ze standardních situací, kdy vítr několikrát nebezpečně točil míč do naší branky. Věřil jsem, že ve druhém poločase se nám po větru bude více dařit a přidáme druhou branku, ale bohužel domácí hráčky vyrovnaly z pokutového kopu. To jim vlilo nové síly do žil, rázem byly ještě více důraznější a aktivnější. Kolem 70. minuty jsme přeskupili řady a Necidovou vysunuli dopředu. Tlačili jsme se do domácí obrany a soupeřky naopak hrozily z nebezpečných brejků. Nám se nedařila finální přihrávka nebo jsme trefovali brankářku,“ okomentoval ze Severního Irska utkání trenér Stanislav Krejčík.

Severní Irsko – Česká republika 1:1 (0:1)

Kvalifikace ME 2017 - Ženy
Branky: 55. Furnessová (pen.) - 35. Chlastáková
Rozhodčí: Sara Perssonová - Julia Magnussonová, Annica Johanssonová (všechny Švédsko)
ŽK: 72. Callaghanová – 90. Sedláčková J.
Severní Irsko: Burnsová – Newboroughová, Huttonová, Nelsonová, Foyová – Sherwoodová, Montgomery, McFaddenová, Callaghanová – Furnessová, McGuinnessová (35. Wadeová).